PE: Wisła na przegranej

Wisła Kraków w pierwszym meczu Pucharu Ekstraklasy uległa drużynie Śląska Wrocław… 0:4. Biała Gwiazda wystąpiła w odmłodzonym składzie.

Wrocławianie ten mecz w przeciwieństwie do Wiślaków potraktowali bardzo poważnie. Tymczasem Mistrz Polski wystąpił w całkowicie rezerwowym składzie. Z zawodników, którzy pojawili się na boisku tylko nazwiska Niedzielan, Dawidowski, czy Juszczyk są szerzej znane kibicom.

Śląsk de facto zagrał mecz przeciwko Wiślackiej drużynie grającej na co dzień w Młodej Ekstraklasie, gdyż trener Maciej Skorża wystawił na mecz aż dziewięciu takich zawodników.

Piłkarze z Wrocławia swój marsz po zwycięstwo rozpoczęli w 16. minucie skutecznym strzałem Grzegorza Kmiecia. Gospodarze próbowali kontratakować, ale bez skutku. Koncert bramek był jednak w drugiej połowie, gdy Śląsk strzelił aż trzy gole.

Następny mecz Wisła zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice już w sobotę. W grupie A gra także Cracovia, która pokonała Piasta wynikiem 1:2, biorąc tym samym rewanż za przegrany mecz ligowy.

Czytaj na MMWroclaw: Śląsk gromi Wisłę 'II'

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny