Październik w Krakowie: Przegląd prasy z września 2022 w Krakowie, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Krakowa czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Krakowa czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które we wrześniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Krakowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Krakowie w 2022 roku. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek 1.10.22”?

Przegląd września 2022 w Krakowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z września 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Krakowie w 2022 roku. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek 1.10.22

Jakie imiona rodzice w Krakowie najczęściej wybierają w 2022 roku dla swoich nowo narodzonych dzieci? Czy pojawiła się - lub powróciła - moda na imiona, które nie należały dotąd do najpopularniejszych? Mamy takie dane, z krakowskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Prezentujemy imiona-hity dla małych krakowian i krakowianek - 10 najchętniej nadawanych w tym roku imion męskich, a także pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych imion dla dziewczynek. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Balice. "Żegnaj Andrzeju, służba zdana..." Pogrzeb strażaka, który zginął w akcji. Trumnę z biało-czerwoną flagą prowadzono w asyście straży

Tłumy strażaków, VIP-ów oraz mieszkańców Balic i okolicy żegnały zmarłego podczas akcji strażaka Andrzeja Puskarza z OSP Balice. Trumnę okryto biało-czerwoną flagą. Pogrzeb miał charakter uroczystości państwowych z udziałem przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz kierownictwa Komendy Głównej PSP i strażaków z całej Polski, a szczególnie liczne delegacje z jednostek OSP.

📢 Oto pewne miejsca grzybiarzy w Małopolsce! Stamtąd wraca się z pełnymi koszami. Gdzie na grzyby w październiku? 30.09.2022

Gdzie na grzyby w Małopolsce? Jakie miejscówki są najlepsze? Każdy grzybiarz doskonale wie, gdzie się udać, by uzbierać pełny kosz owoców runa leśnego. Fascynaci grzybobrania strzegą swoich miejscówek, jak oka w głowie. My uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy, które miejsca w okolicach Tarnowa, Nowego Sącza, Małopolski zachodniej, Podhala i Krakowa obfitują w dorodne okazy grzybów. Przejdź do galerii i sprawdź listę polecanych miejsc.

Prasówka październik Kraków: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały we wrześniu uwagę czytelniczek i czytelników z Krakowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oświęcim. Arnold Schwarzenegger oddał hołd ofiarom Auschwitz. Zwiedził synagogę i Muzeum Żydowskie. Zobaczcie zdjęcia

Arnold Schwarzenegger przyjechał do Oświęcimia, by oddać hołd ofiarom niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. 75-letni amerykański aktor, filmowiec, polityk, biznesmen był także w mieście, gdzie odwiedził synagogę i Muzeum Żydowskie. Ta wizyta dla amerykańskiego gwiazdora urodzonego w Austrii była także okazją do rozliczenia z przeszłością własnej rodziny. Ojciec był nazistą.

📢 Kraków. Tragiczny finał poszukiwań. Odnaleziono ciało młodej osoby

Ciało młodej kobiety zostało w nocy z czwartku na piątek znalezione w Krakowie przez grupę poszukiwawczą.

📢 Kraków. To najmniejszy kościół w mieście. Zobacz, jak wygląda w środku!

Na Wzgórzu Lasoty w krakowskim Podgórzu znajduję się jeden z najbardziej tajemniczych kościołów w Krakowie. Kościół św. Benedykta jest najmniejszym w stolicy Małopolski. Przejdźcie go galerii zdjeć i zobaczcie, jak wygląda z zewnątrz i przede wszystkim w środku. Jest co podziwiać.

📢 Kraków, którego już nie ma. Tak wyglądało miasto zaledwie 10 lat temu! [ZDJĘCIA] 29.09.2022

Czas biegnie nieubłaganie. I choć wydawać się może, że 10 lat w historii miasta takiego jak Kraków, to zaledwie chwila, to zdjęcia wykonane przez naszych fotografów właśnie 10 lat temu pokazują jak wiele w mieście i w nas, jego mieszkańcach, przez ten czas się zmieniło. Krajobraz, infrastruktura, budynki, a nawet nasz ubiór. Takiego Krakowa już nie ma! Zapraszamy Was w nostalgiczną podróż!

📢 Tajemnicza kamienica kiedyś zasłaniała Wawel. Czym była i dlaczego nie ma po niej śladu? [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Na przełomie XIX i XX wieku u stóp Wawelu od strony ulicy Grodzkiej znajdował się budynek, którego istnienie aktualnie bardzo trudno sobie wyobrazić. Budowla zasłaniała część Wawelu z Kurzą Stopką włącznie, co teraz byłoby wręcz nie do pomyślenia. Oto krótka historia kamienicy "Dębno".

📢 Kraków. Wypadek na placu budowy. Lądował helikopter LPR

"Kraków ul. Vetulaniego. Doszło do wypadku na placu budowy. Na miejscu pracują strażacy z Jrg 5 Kraków,ZRM oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe-Ratownik 6" - czytamy na profilu Patrol998-Małopolska.

📢 Najdroższe i najtańsze dzielnice Krakowa. Gdzie zapłacisz najwięcej, a gdzie najmniej za mkw. mieszkania? RANKING 27.09

Pierwszy stopień podium rankingu najdroższych krakowskich dzielnic dla nikogo nie będzie zaskoczeniem: najdrożej jest w Dzielnicy I Stare Miasto. Średnia cena ofertowa za mkw. mieszkania wynosi tam 13 955 zł, co stanowi kwotę o 3 403 zł wyższą od średniej ceny w mieście ogółem. W rankingu jednak pojawiają się dzielnice, w których cena za mkw. spada poniżej 9 tys. zł. Przejdź do galerii i zobacz, gdzie są najtańsze, a gdzie najdroższe mieszkania w Krakowie.

📢 Kraków. Nagły zwrot w sprawie zaginionego polityka Lewicy. Jest podejrzewany o gwałt. Brat Jakuba B. zapewnia o jego niewinności

Nowe tropy w sprawie wciąż zaginionego 30-letniego polityka Lewicy Jakuba B. Mężczyzna jest podejrzewany o napaść seksualną na kobietę, która brała udział w tym samym szkoleniu w krakowskim hotelu. Sprawa została już zgłoszona na policję i przekazana prokuraturze. Śledczy oficjalnie nie komentują sprawy. Tymczasem znajomi i rodzina zaginionego we wtorek przed południem zorganizowali akcję poszukiwawczą w pobliżu hotelu Hilton na ul. Dąbskiej, gdzie B. był widziany po raz ostatni. Brat polityka zapewnia, że jego krewny jest niewinny.

📢 Kraków. Niezwykłe domy kilometr od Wawelu. Tam czas się zatrzymał! [ZDJĘCIA] 27.09.2022

Najstarsze, dziewiętnastowieczne domy Ludwinowa od lat pozostają niezmienne. Przy ul. Tureckiej stoją nadal: drewniane, malowane na zielono i brązowo. Kawałek dalej, choć ceglane, zachowały drewniane stropy albo kapliczki we frontowych ścianach. Zobaczcie, jak niewiele potrzeba, aby znaleźć się w innym świecie, w którym tylko przejeżdżające od czasu do czasu samochody zdradzają, że to XXI wiek.

📢 Kraków. Wielki nowy akademik gotowy. Drugi w budowie

Przy rondzie Grzegórzeckim dobiegają prace przy nowym akademiku Student Depot. Sprzedano wszystkie miejsca w pokojach. Otwarcie wraz z nowym rokiem akademickim 1 października. Nieopodal, przy ul. Grzegórzeckiej trwa budowa kolejnego akademika Den Living. Zadawaliśmy pytanie, czy nie wygeneruje to ogromnego ruchu pojazdów w rejonie ronda. Inwestor zapewniał, że nie. Przyszedł czas próby...

📢 Kraków. Gdzie jest Jakub Bocheński? Policja wciąż szuka zaginionego polityka Lewicy z Nowego Sącza

Od kilku dni kraj żyje zaginięciem polityka Lewicy z Nowego Sącza Jakuba Bocheńskiego. 30-latek ostatni raz miał być widziany 22 września w Krakowie, gdzie miał brać udział w szkoleniu. Kiedy ogłoszono lunch, Bocheński wyszedł z hotelu Hilton przy ul. Dąbskiej i ślad po nim zaginął. Poszukiwania zaginionego prowadzi Komisariat VIII Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VIII w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-910, 47-83-53-070 lub z numerem alarmowym 112.

📢 Kraków. Budowa tramwaju do Górki Narodowej. Kiedy koniec? Są dane dotyczące zaawansowania prac

Urzędnicy miejscy podali dane dotyczące zaawansowania budowy linii tramwajowej do Górki Narodowej na koniec sierpnia tego roku. Inwestycja ma zostać zakończona...za rok, czyli zdecydowanie później niż pierwotnie zakładano (finisz prac miał nastąpić w 2022 roku). Roboty będą również kosztować zdecydowanie więcej niż początkowo zakłądano.

📢 Kraków. Bójka na krakowskim osiedlu z udziałem Miśka. Nieoficjalnie: to Paweł M. miał ją sprowokować

Były lider bojówki Wisły Kraków Paweł M. ps. Misiek, który poszedł na współpracę z policją i prokuraturą, brał udział w bójce na jednym z krakowskich osiedli. Doszło do niej w środku dnia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Misiek sam miał sprowokować bijatykę, wyzywając na "solówkę" innego mężczyznę. Inną wersję przedstawia jednak adwokat Pawła M., który twierdzi, że to jego klient został zaatakowany. - Przez cały czas trwania bójki jedynie się bronił. Paweł M. doznał poważnych obrażeń ciała. Potwierdziło się m.in. złamanie oczodołu - powiedział w rozmowie z nami adwokat Miśka.

📢 Kraków. Radny dzielnicowy pokazuje pułapkę na kierowców w Czyżynach

Radny dzielnicowy Marek Ziemiański pokazuje jak po zmianie przepisów drogowych stworzono pułapkę na ul. Stella-Sawickiego. Według radnego teoretycznie można tu łatwo zarobić mandat za przekroczenie prędkości i wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Pytanie czy policja wykorzysta to miejsce jaki miejsce "łowów", a może sprawą zajmie się Zarząd Dróg Miasta Krakowa?

📢 Kraków. Ulicami Krakowa przeszedł "VIII Marsz dla Życia i Rodziny"

W niedzielę, 25 września, w Krakowie po raz ósmy odbył się tradycyjny Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku zorganizowano go pod hasłem "Dziecko w sercu Krakowa". W wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy osób. Na ulicach Krakowa pojawiły się wielodzietne rodziny, studenci, uczniowie, przedstawiciele środowisk katolickich, prawicowych i patriotycznych. Uczestnicy marszu nieśli transparenty nawołujące do obrony ludzkiego życia oraz ochrony chrześcijańskich wartości.

📢 Malowniczy zakątek tylko 30 km od Krakowa: piękne jezioro z zaporą i ruiny majestatycznego zamku, drewniane chaty 25.09.22

Dobczyce to miasteczko pełne uroku. Położone jest w dolinie rzeki Raby, tylko 30 kilometrów od Krakowa, niedaleko Wieliczki i Myślenic. Czym może uraczyć odwiedzających? Klimatycznym Starym Miastem z ruinami majestatycznego zamku położonymi na wzgórzu nad pięknym jeziorem, widokiem na Beskidy z korony zapory, nowo powstałymi ścieżkami pieszo-rowerowymi. To idealne miejsce na jesienną wycieczkę na miasto!

📢 Kraków. Wystawa broni, darmowe strzelanie, konsultacje. Piknik strzelecki "Pierwszy kontakt" na Pasterniku

Jesienna aura nie przeszkodziła pasjonatom broni i strzelania spróbowania swoich sił na strzelnicy na Pasterniku. Przybyli tu goście mogli uzyskać odpowiedź m.in. na pytanie jak uzyskać pozwolenie na broń. Odważniejsi mogli postrzelać z karabinów i pistoletów sportowych czy strzelb gładkolufowych. A to wszystko w ramach sobotniego pikniku strzeleckiego „Pierwszy kontakt”. Imprezę zorganizował Krakowski Klub Strzelecki Arsenał na strzelnicy przy ul. Pasternik 128.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak unikać informacyjnego przeładowania? Zobacz program 3 sposoby NA

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie