MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Patent z Niepołomic<br><font color="#006699"><b>Gazeta Krakowska</font></b>

rtk
Ponad 1500 paneli z dwumilimetrowej ocynkowananej stali o długości 4,5 m i szerokości 0,5 m składa się na dach ogromnej hali w elektrowni Turów. Położenie powierzchni liczącej w sumie 3,5 tys. m kw.

Ponad 1500 paneli z dwumilimetrowej ocynkowananej stali o długości 4,5 m i szerokości 0,5 m składa się na dach ogromnej hali w elektrowni Turów. Położenie powierzchni liczącej w sumie 3,5 tys. m kw. zajęło montażystom niespełna dwa tygodnie. To swego rodzaju rekord, który dowodzi walorów technologii wymyślonej przez inżynierów z niepołomickiej firmy HMS.

- Panele, specjalne zimnogięte elementy konstrukcyjne w różnych rozmiarach, nawet do 6 m długości - mówi dyrektor przedsiębiorstwa Stanisław Słysz - uzyskały w zeszłym roku pełną ochronę patentową. Mają też aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej, atesty Politechniki Krakowskiej, Instytutu Higieny oraz Polskiego Rejestru Statków, co wskazuje na wszechstronność zastosowań. Panele połączone śrubami są sztywne, a mocowanie do dzwigarów stabilizuje całą kostrukcję. Dla ocieplenia i lepszej ochrony przeciw opadom pokrywa się taki dach kilkoma warstwami pianki poliuretanowej. Efekty są rewelacyjne, a budowa postępuje w tempie niespotykanym dotąd na świecie!

Walory paneli dachowych rodem z HMS doceniły ostatnio Komitet Integracji Europejskiej i Business Centre Club, nagradzając je Medalem Europejskim. To już czwarty medal dla tej firmy, znanej wcześniej głównie z produkcji krat pomostowych oraz usług w dziedzinie cynkowania, także wyróżnionych tą nagrodą.

Niepołomicka ocynkownia pozwala na osiągnięcie doskonałych parametrów. Można tu cynkować obiekty znacznych rozmiarów - nawet 7 na 4 metry. Nic więc dziwnego, że do HMS zgłaszają się klienci i z drugiego krańca Polski, a usługi to 40 proc. przychodów tego wydziału.

HMS jest spółką znaną w całej Europie. Należy do grupy kapitałowej jednoczącej jeszcze cztery podobne firmy z Niemiec, Francji, Belgii i Holandii, ale ta, niepołomicka, ma najszerszy profil produkcji, dlatego eksportuje aż do 17 krajów Europy. Od 1997 r. firma posiada cerytyfikat potwierdzający stałe stosowanie systemu sterowania jakością produkcji zgodnego z europejską normą ISO 9002.

- Nasze wyroby - mówi Stanisław Słysz - to także panele i kraty z aluminium, miedzi i stali nierdzewnych, bowiem tylko wysokiej jakości stal można stosować w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, gastronomii i lecznictwie, a to ważne rynki. Proszę też zauważyć, że bezpieczne schody z metalowej kratki można postawić w mieszkaniu, szczególnie gdy brak miejsca, a stalowe panele dachowe świetnie nadadzą się na pokrycie garażu samonośnym dachem. To też dowód wszechstronności naszych wyrobów. Ostatnio, w uznaniu technologicznych walorów tych produktów, wojewoda Małopolski Jerzy Adamik (jako patron konkursu) oraz Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji przyznali nam Srebrny Laur Małopolski. To też dla nas spora satysfakcja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Patent z Niepołomic<br><font color="#006699"><b>Gazeta Krakowska</font></b> - Kraków Nasze Miasto

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto