"Pasy" znów wygrywają, Boljević bohaterem. Cracovia - Korona 1:0

Łukasz Żołądź
Cracovia pokonała w meczu sparingowym Koronę Kielce. Jedynego gola zdobył Boljević.

Cracovia chce się wzmocnić jeszcze przed zgrupowaniem w Holandii

Od początku spotkanie obfitowało w liczne sytuacje podbramkowe. Ekipa gości mogła objąć prowadzenie po strzale głową Korzyma, jednak napastnik Korony nieczysto trafił w futbolówkę. W 22 minucie mocnym strzałem popisał się Sobolewski. Tym razem Cracovię uratowała świetna interwencja Gąsińskiego. Jeśli chodzi o ataki "Pasów", po dośrodkowaniu Suvorova Małkowskiego zatrudnił Kosanović. Bramkarze obu druzyn, znajdujący się tego dnia w dobrej dyspozycji, skutecznie powstrzymywali strzały, nie dając się pokonać i w konsekwencji kibice, zgromadzeni przy ul. Kałuży nie oglądali w pierwszej połowie ani jednego gola.

W drugiej części sygnał do ataku dał aktywny Alex Suvorov. Reprezentant Mołdawii próbował w swoim stylu lobować golkipera przeciwników, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. W 71 minucie ponownie próbował Kosanović. Tym razem zawodnik "Pasów" chciał zaskoczyć Małkowskiego z rzutu wolnego, ale bramkarz "Złocisto-krwistych" znów wyszedł z całej sytuacji obronną ręką. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Do prostopadłej piłki Rupy dopadł Boljević, który znalazł się w sytuacji sam na sam i strzałem po ziemi umieścił futbolowkę w siatce. Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie. Podopieczni Szatałowa mogą cieszyć się z kolejnego sparingowego zwycięstwa. Po pokonaniu Piasta Gliwice "Pasy" okazały się lepsze od Korony Kielce.

CRACOVIA - KORONA KIELCE 1:0 (0:0)

1:0 - Boljević 85.

Żółta kartka: Jamróz (Korona)

Cracovia: Gąsiński - Nykiel (46. Struna), Dąbrowski, Kosanović, Suart - Suvorov (60. Straus), Szeliga (70. Żołądź), Bartczak (46. Boljević), Ntibazonkiza (62. Rupa) - Blumstein (65. Kędziora) - Dudzic (46. Krieger).

Korona:
I połowa: Małkowski - Kijanskas, Stano, Malarczyk, Kal - Bąk, Vuković, Lenartowski, Sobolewski - Cichos, Korzym.

II połowa: Małecki - Cebula, Kiercz, Kijanskas, Kal - Jamróz (72. Stróżak), Jovanović, Paprocki (83. Jamróz), Kaczmarek - Zieliński, Michałek.

Widzów: ok. 600.