"Pasy" wygrywają w Bytomiu! Polonia - Cracovia 1:2

Cracovia zwyciężyła z Polonią 2:1, zbliżając się dzięki temu do ...
Cracovia zwyciężyła z Polonią 2:1, zbliżając się dzięki temu do ... cracovia.pl
Cracovia zwyciężyła z Polonią 2:1, przedłużając tym samym swoje szanse na utrzymanie się w ekstraklasie.

Szlagier na Reymonta: Wisła - Lech Poznań

Już od początku widać było, że Cracovia gra z niezwykłą determinacją. To właśnie goście stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję do otworzenia rezultatu. W 23. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Dudzica, który strzelił mocno, ale niecelnie. Co nie powiodło się w tej akcji, udało się "Pasom" w 32. minucie. Suart dograł do Ntibazonkizy. Reprezentant Burundi złamał do środka i oddał fantastyczny strzał. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, po czym zatrzepotała w siatce gospodarzy. Tuż przed przerwą Polonia mogła wyrównać, jednak uderzenie głową Hanka minęło prawy słupek bramki Kaczmarka. Po pierwszej połowie krakowianie prowadzili więc jednym golem.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal to Cracovia była drużyną , która lepiej prezentowała się na boisku. Piłkarze Szatałowa udokumentowali swoją przewagę po raz drugi dopiero w 83. minucie. Znakomitym dryblingiem w „szesnastce” gości popisał się Mateusz Klich, którego powstrzymał dopiero faul. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Suvorov, kilka sekund później pokonując bezradnego Juszczyka. W 89. minucie arbiter główny podyktował kolejnego karnego, tym razem dla bytomian. Sędzia dostrzegł, że Trivunović zagrywał piłkę ręką i bez wahania wskazał na wapno. Tym razem w roli bezbłędnego egzekutora wystąpił Żytko. Piłkarze Góralczyka próbowali doprowadzić do remisu, ale Cracovia utrzymała prowadzenie do końca spotkania.

Po dzisiejszym zwycięstwie "Pasy" wyprzedziły w tabeli Arkę, która jutro rozegra swój mecz z Ruchem Chorzów. Kibiców cieszy z pewnością fakt, że ich ulubieńcy wreszcie zaprezentowali się korzystnie w meczu wyjazdowym. Cracovia wygrywa i wraca do gry!

POLONIA BYTOM - CRACOVIA 1 : 2 (0 : 1)