"Pasy" mimo porażki zostają w Ekstraklasie! GKS Bełchatów - Cracovia 1:0

Mimo że Cracovia przegrała w wyjazdowym meczu z GKS-em 0:1, ...
Mimo że Cracovia przegrała w wyjazdowym meczu z GKS-em 0:1, ... Łukasz Żołądź
Mimo że Cracovia przegrała w wyjazdowym meczu z GKS-em 0:1, "Pasy" utrzymały się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

"Biała Gwiazda" przegrywa i... świętuje. Wisła - Polonia 0:2

Pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie gospodarze. Główka Mysiaka minęła jednak bramkę krakowian. Kilka minut później próbował z dystansu Małkowski, ale Kaczmarek był na posterunku. W 33 minucie doskonałą szansę zmarnował Nowak, który mimo bliskiej odległości do bramki, fatalnie spudłował. Cracovia odpowiedziała strzałem Struny. W tej sytuacji lepszy okazał się Sapela. Do przerwy w Bełchatowie nie padł ani jeden gol.

Na początku drugiej połowy z dobrej strony pokazał się Visnjakovs. Łotysz zakończył drybling silnym strzałem. Gospodarzy znów uratował Sapela, który zdołał sparować futbolówkę. Minutę później GKS prowadził już 1:0. Po dośrodkowaniu Nowaka Mierzejewski za krótko wybił piłkę. Dopadł do niej Kuświk i pewnym strzałem pokonał Kaczmarka. Po tej bramce swoje szanse miały obie ekipy. W drużynie "Pasów" szczególnie aktywny był Mateusz Klich, który kilkakrotnie uderzał na bramkę gospodarzy. W 79 minucie technicznym strzałem chciał wpisać się na listę strzelców Saidi Ntibazonkiza. Piłka minęła jednak bramkę Sapeli. Piłkarze Bartoszka utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końca. Po ostatnim gwizdku sędziego bardziej zadowoleni byli jednak... zawodnicy gości. Krakowianie dzięki porażkom Arki  i Polonii Bytom utrzymali się w Ekstraklasie. Gdynianie ulegli we Wrocławiu Śląskowi, zaś Polonia okazała się gorsza od warszawskiej Legii.

Wyniki pozostałych spotkań sprawiły, że rezultat pojedynku z Bełchatowa znalazł się na drugim planie. Cracovia, która przez całą rundę walczyłą zaciekle o wyjście ze strefy spadkowej, dopięła swego.

GKS BEŁCHATÓW - CRACOVIA 1:0 (0:0)

1:0 - Kuświk 54.

Żółte kartki: Bartczak (Cracovia)

GKS: Sapela - Popek, Lacić, Drzymont, Bocian, Mysiak, Sawala, Małkowski (90. Buzała), Wróbel (65. Komolov), Nowak (76. Da Silva), Kuświk.

Cracovia: Kaczmarek - Mierzejewski, Radomski, Kosanović, Suart - Suvorov (88. Krzywicki), Struna (67. Boljević), Bartczak, Ntibazonkiza - Klich - Dudzic (46. Višŋakovs).

Sędzia: Szymon Marciniak (Mazowiecki ZPN).

Widzów: ok. 500.