Polecamy

Park Lotników Polskich © ZZM
[2/63]

Park Lotników Polskich

Położony jest na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny. Powierzchnia parku wynosi 43,06 ha.

Park składa się z dwóch części: większej - od strony Alei Pokoju do ulicy Jana Pawła II, i mniejszej - od Jana Pawła II do Muzeum Lotnictwa.

W części parku pomiędzy Tauron Areną a Ogrodem Doświadczeń powstał staw (wypełniło go 7 mln litrów wody) z wyspami, a wokół niego pojawiły się pomosty, ławeczki i drewniane leżaki oraz pawilon, który wciąż nie jest ukończony ze względu na brak przyłącza prądu.

W obrębie tej części parku znajdują się trzy place zabaw, skate park oraz siłownia na świeżym powietrzu. Wzdłuż alejek do spacerów i biegania rozmieszczono liczne ławeczki.

Teren parku w dużej mierze jest pagórkowaty i porośnięty drzewami, od strony Alei Pokoju w zagłębieniach terenu znajdują się naturalne torfowiska porośnięte roślinnością łąkową.

Kraków. Parki to zielone płuca miasta, a spacerując lub jeżdżąc rowerem po alejkach nie musimy nosić maseczek (choć jest to wskazane). Wybraliśmy 30 najpiękniejszych parków w Krakowie, by ułatwić Wam wybór na letnie upały. Prezentujemy ich położenie i największe atuty oraz przedstawiamy zdjęcia i filmy. By oferta była kompletna, korzystaliśmy z bogatej bazy portalu krakow.pl oraz własnych źródeł. TOP 30 parków w Krakowie możecie poznać przeglądając GALERIĘ. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Najnowsze wiadomości

reklama