Ozłoceni 15 razy!

BAT

Na basenach w Oświęcimiu i w Płocku rywalizowano o medale w ramach zimowych mistrzostw Polski. Świetnie spisali się reprezentanci krakowskiej SMS przy ulicy Grochowskiej, którzy wywalczyli m.in. 15 tytułów mistrzowskich!

OŚWIĘCIM. Startowali zawodnicy 17 i 18 letni. Pływacy z krakowskiej SMS zdobyli 9 krążków złotych. Trzykrotnie uczyniła to Agata Nowak (50 metrów stylem motylkowym - 28.69 sek, 100 m st. mot. - 1.01.84 min, 200 m st. mot. - 2.17.08 min). Z kolei cztery tytuły wywalczył Maciej Lewandowski (50 m st. mot. - 25.07 sek, 100 m st. mot. - 55.19 sek, 200 m st. mot. - 1.58.90 min, 400 m st. zmiennym - 4.25.31 min). Złote krążki zdobyli także Magdalena Waszkiewicz (50 m st. klasycznym - 31.93 sek, wyrównanie własnego rekordu Polski do 18-latek) i Łukasz Gmiński (400 m st. dowolnym - 3.54.64 min). Ponadto Waszkiewicz uznana została najlepszą zawodniczką mistrzostw, jak również pływaczką w stylu klasycznym, a Nowak w motylkowym. Z chłopców Lewandowskiego uznano najlepszym w stylu motylkowym, a Gmińskiego w dowolnym na dystansach.

PŁOCK. Mistrzostwa zawodników do lat 18. Najlepszym pływakiem uznano ucznia krakowskiej SMS, Patryka Wojszko, który zdobył 5 złotych medali (50 m st. mot. - 25.95 sek, 100 m st. mot. - 56.07 sek, 200 m st. mot. - 2.03.54 min, 100 m st. zm.- 59.47 sek, 200 m st. zm. - 2.08.10 min). Ponadto Sylwia Kula została mistrzynią Polski na 400 m st. zm. - 5.02.77 min.