18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostatni weekend z Letnią Sceną przy Pompie

red.
materiały promocyjne
Zbliża się ostatni weekend 14. sezonu Letniej Sceny przy Pompie. Z tej okazji w sobotę i niedzielę odbędą się dwa ostatnie recitale – Pauliny Bisztygi (13 lipca) i Renaty Przemyk (14 lipca) – oraz pożegnalna projekcja filmu „Zmęczona śmierć” Fritza Langa, z muzyką na żywo w wykonaniu Anny Nacher i Marka Styczyńskiego z zespołu Magic Carpathians.

4 x Bisztyga – taki tytuł nosi recital krakowskiej artystki, który będzie można usłyszeć w najbliższą sobotę, 13 lipca o godz. 20.30 w ogródku przy Placu Św. Ducha 4. Tytuł recitalu jest nawiązaniem do jego repertuaru, w którym znajdą się piosenki z czterech płyt Pauliny Bisztygi - Nie ma co się bać, Proste jest prawo miłości, ...z miłości oraz niewydanej jeszcze płyty z pieśniami bałkańskimi. Ponadto podczas występu można usłyszeć kilka zupełnie premierowych piosenek.
Paulina Bisztyga - wokalistka, kompozytorka i poetka. Publikowała w „Dekadzie Literackiej”, i „Wiadomościach Kulturalnych”. Zdobywczyni nagród na Festiwalu FAMA w Świnoujściu i II miejsca na Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Krakowie. W swej twórczości czerpie z wielu dziedzin sztuki - łącząc różne formy działalności twórczej, nie podlegając aktualnym modom konsekwentnie podąża własną drogą artystyczną.

Koncert „PRZEMYK AKUSTIK TRIO”
To kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, mini
akordeon, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Zobaczyć i usłyszeć będziemy mogli Błażeja Chochorowskiego grającego na fretlessie i gitarze akustycznej, na głównej gitarze akustycznej- Macieja Mąkę. Artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie; dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz - co za tym idzie- przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.
Czas koncertu to ok. 75 minut + bis.

LATO Z TAPEREM – MISTRZOWIE CISZY (wieczór czwarty) projekcja filmu niemego z muzyką na żywo.
FRITZ LANG “Zmęczona śmierć” (1921 r.)

grają: Anna Nacher – głos, gitara, lutnia tampura, elektroniczne przetwarzanie dźwięku oraz Marek Styczyński - cymbały santur, instrumenty dęte, elektroniczne przetwarzanie dźwięku wstęp wolny

O filmie:
Jeden z największych skarbów kinematografii i pierwszy znaczący film w reżyserii Fritza Langa, który przyniósł mu międzynarodową sławę. Zrozpaczona po śmierci narzeczonego dziewczyna dociera przed ścianę losu, gdzie płoną świece ludzkich istnień. Tam Śmierć obiecuje przywrócić jej ukochanego do życia, jeśli ona sama zdoła odwrócić tragiczny los, choć jednej z trzech osób, których świece już się dopalają. Wątek rozwija się w czterech urozmaiconych epizodach – niemieckim, arabskim, weneckim i chińskim. Nawiązują one do tradycji romantycznych, utrzymane są w konwencji ballady i przepojone fatalizmem typowym dla ekspresjonizmu.

Projekt Karpaty Magiczne (Magic Carpathians) od 15 lat konsekwentnie proponuje muzykę hybrydyczną, wymykającą się gatunkowym określeniom, zainspirowaną tradycjami muzycznymi łuku Karpat i Azji Centralnej, ale wyrastającą z ducha improwizacji. Oryginalne brzmienia niezwykłych instrumentów, takich jak słowacka fujara pasterska, chińskie organki lu-sheng czy indyjskie cymbały santoor znakomicie współgrają z nietypowo potraktowanym głosem i odnajdują nowy wymiar w kontekście współczesnych idiomów muzycznych, nie stroniących od preparowanej gitary elektrycznej czy analogowej elektroniki domowej produkcji. Poboczne projekty Anny Nacher i Marka Styczyńskiego eksplorują obszary real-time music, a także nietypowo traktowanej muzyki ambient, ze szczególnym wykorzystaniem dźwięków otoczenia (soundscapes).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto