Ostatni sprawdzian Comarch Cracovii przed ligą, walczyła z Popradem

cracovia.pl
Na trzy dni przed inauguracją zmagań w Tauron Hokej Lidze zawodnicy Comarch Cracovii rozegrali ostatni sparing. Wybrali się na Słowację, by zmierzyć się z Popradem.

Na początku meczu Comarch Cracovia została ukarana dwoma karami, podczas gdy na ławce siedział Motloch podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka pokazali, na czym polega szybki atak. W sytuacji sam na sam Latal pokonał bramkarza gospodarzy. Krakowianie ie wykorzystali natomiast gry w przewadze, a w kilku sytuacjach dobrze spisywał się Vay – węgierski golkiper w stojący w bramce gospodarzy.

W drugiej tercji dobrze zachował się Krasanvsky, broniąc w kilku sytuacjach. Z kolei Latal był bardzo bliski podwyższenia wyniku. Jednak to golkiper „Pasów” był postacią numer jeden w tej tercji. Tylko dzięki niemu goście wygrywali. Do czasu. Już pierwszy atak miejscowych w drugiej tercji przyniósł wyrównanie –Drgon strzałem z ostrego kąta doprowadził do remisu. Miejscowi mocniej zaatakowali i po wygraniu bulika przez Gerlacha, Zaborsky dołożył łopatkę kija do krążka i było 2:1. Krakowianie rzucili się do odrabiania strat. Dobrze jednak w bramce spisywał się Vay. W końcówce trener Rohaczek wziął czas. „Pasy” wycofały bramkarza i straciły trzeciego gola.

Poprad - Comarch Cracovia 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Bramki: 0:1 Latal 10, 1:1 Drgon (Gerlach) 41, 2:1 Zaborsky (Gerlach, Kotvan) 49, 3:1 Beaudin 60
Poprad: Vay – McFadden, Betker, Zaborsky, Coulter, Kukuca - D. Brejcak, Drgon, D. Jendek, Beaudoin, Gerlach - Kotvan, Brincko, Kundrik, Mlynarovic, P. Svitana oraz Sotek, M. Suchy, J. Urbanek.
Cracovia: Krasanovsky- Kunst, Żurek, Latal, Raska, Vildumetz – Younan, Krenżelok; Lundgren, Berling, Sawicki – Motloch, Jezek; Kasperlik, Bezwiński, Brynkus – Jaracz, Bieniek Sterbenz, Wróbel, Mocarski.