Odra Wodzisław - ŁKS 0:1

W pierwszym spotkaniu tej wiosny ŁKS pokonał na wyjeździe Odrę Wodzisław 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 45. minucie Vahan Geworian.

Już na początku spotkania łodzianie mieli ułatwione zadanie. W 7. minucie w sytuacji sam na sam bramkarz Odry Adam Stachowiak faulował Pawła Drumlaka za co otrzymał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. ŁKS swoją przewagę udokumentowali w końcówce pierwszej połowy. Po dwójkowej akcji, strzałem z 15 metrów drugiego bramkarza gospodarzy Adama Bensza pokonał prawoskrzydłowy łodzian Vahan Geworian.

Z początkiem drugiej połowy meczu trener ŁKS Grzegorz Wesołowski zdjął z boiska Serba Dejana Djenicia, a swoją szansę otrzymał Adam Czerkas. Tuż po przerwie drugą bramkę zdobył Geworian, ale sędzia boczny podniósł chorągiewkę, a główny odgwizdał pozycję spaloną. W tej części gry gospodarze ruszyli do ataku, jednak nie stworzyli sobie klarownej sytuacji by pokonać Bogusława Wyparło. Natomiast piłkarze łodzian mieli kilka doskonałych okazji do podwyższenia wyniku. W 63. minucie Benesz wybiegiem z bramki i wybiciem piłki powstrzymał atak gości, w 70. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Czerkas zgubił piłkę, a trzy minuty później znowu Benesz świetnie obronił strzał Geworiana.

Łodzianom udało się dowieźć korzystny rezultat do końca, choć w 90. minucie drugą żółta kartkę otrzymał obrońca Tadas Papeckys. Dzięki temu zwycięstwu  ŁKS awansował na 13 pozycje w tabeli. "Rycerze Wiosny" mają na swoim koncie 19 punktów.

Odra Wodzisław Śląski 0-1 Łódzki KS
Vahan Gevorgyan 45

Odra: Adam Stachowiak - Robert Kłos, Jacek Kowalczyk, Krzysztof Markowski (50. Aleksander Kwiek), Sławomir Szary, Jan Woś, Marcin Malinowski, Piotr Gierczak (11. Adam Bensz), Maciej Małkowski, Tomasz Moskal, Piotr Bagnicki (75. Deivydas Matulevičius).

ŁKS: Bogusław Wyparło - Nerijus Radžius, Tomasz Hajto, Dejan Ognjanović, Tadas Papečkys, Vahan Gevorgyan (78. Jakub Biskup), Mladen Kašćelan, Piotr Świerczewski, Paweł Drumlak (90. Rafał Kujawa), Marcin Smoliński, Dejan Đenić (46. Adam Czerkas).

żółte kartki: Papečkys, Hajto, Czerkas (ŁKS)
czerwone kartki: Adam Stachowiak (7. minuta, Odra) - Tadas Papečkys (90. minuta, ŁKS).