Odkryj tajemnice miasta z KRAKsploratorem [wideo]

Redakcja
Jeśli nie wiesz, gdzie w Krakowie są schrony, co kryje się w ...
Jeśli nie wiesz, gdzie w Krakowie są schrony, co kryje się w ... Pyla Agnieszka
Jeśli nie wiesz, gdzie w Krakowie są schrony, co kryje się w Ruszczy albo chcesz poznać tajemnice Twierdzy Kraków, KRAKsplorator zabierze Cię w nietypową podróż.

- Ruszyliśmy na dobre z kanałem KRAKsplorator i zapraszamy każdego na wycieczkę po alternatywnych trasach Krakowa i okolic. Omijamy główne ulice, skupiając się na tych mniej znanych, na miejscach z ciekawą historią. Odkrywamy dla Was Kraków, jakiego jeszcze nie znacie - zachęcają pomysłodawcy Jan Orłowski i Miłosz Konarski.

Zobacz też: W Krakowie powstał przewodnik po podziemiach Polski [zdjęcia, mapa]

Inicjatorem całej akcji jest Janek Gada, czyli Jan Orłowski, wychowany na krakowskim Kazimierzu niezależny filmowiec prowadzący vloga. Do współpracy zaprosił młodego nowohucianina - Miłosza Konarskiego, który również prowadzi swój kanał na youtube - "Z kamerą wśród Książek".

Program powstał z myślą o wszystkich mieszkańcach, którzy Kraków utożsamiają z okolicami Rynku Głównego - Floriańska, Szewska, Sukiennice, Wawel. Autorzy udowadniają, że miasto kryje w sobie tajemnice, które trzeba odkrywać. Liczą także, że dzięki promocji, niektóre atrakcyjne, ale jednak opuszczone i zaniedbane miejsca uda się odrestaurować i przywrócić mieszkańcom.

Zobacz też: KRAKÓW. Weekend za darmo: imprezy, koncerty, sport i wydarzenia [wstęp wolny]

Jan i Miłosz ideą KRAKsploratora zainspirowali całkiem liczne grono pozytywnie zakręconych na punkcie miasta osób, które będą gościły w kolejnych odcinkach. Do tej pory ukazało się siedem historii, dociekliwi filmowcy zajrzeli m.in. do schronu z czasów II wojny światowej pod Parkiem Krakowskim i Fortu Rajsko i starego młyna w Nowej Hucie.

Krótkie, ciekawie prowadzone odcinki odkrywają przed widzami zakamarki miasta, o których nie mieli pojęcia, albo dawno zapomnieli.

Wideo

Dodaj ogłoszenie