Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy spektakl na deskach Łaźni Nowej. To opowieść o pokoleniu współczesnych katastrofistów

Julia Kalęba
Julia Kalęba
Bohaterowie opowiadają o schronieniu, jakie w obliczu lęków przed światem daje im ich własne - fizyczne i metaforyczne - wnętrze.
Bohaterowie opowiadają o schronieniu, jakie w obliczu lęków przed światem daje im ich własne - fizyczne i metaforyczne - wnętrze. Monika Stolarska
Spektakl „Bezpieczne miejsce” w reżyserii Tomasza Fryzła po raz pierwszy pojawi się na scenie teatru Łaźnia Nowa. Sztuka prezentowana dotąd wyłącznie online zostanie zagrana 12 i 13 października 2021 r.

FLESZ - Polacy są niewyspani. To się może skończyć źle

od 16 lat

To spektakl katastroficzny - podkreślają twórcy przedstawienia. "Bezpieczne miejsce" opowiada bowiem o tych, którzy we wszystkim widzą koniec i nieustannie odczuwają nieuchronny schyłek. Opowieść o pokoleniu współczesnych katastrofistów ma swój początek przed pierwszym lockdownem.

Wówczas czworo studentów krakowskiej AST spotkało się, by w krótkiej etiudzie opowiedzieć o swoich niepokojach. Po ponad półtora roku wracają do tamtych doświadczeń by w szerszym i bogatszym o wspólne doświadczenia spektrum opowiedzieć o współczesnym świecie. Bohaterowie mówią o schronieniu, jakie w obliczu lęków przed światem daje im ich własne - fizyczne i metaforyczne - wnętrze.

Jest to więc także spektakl bardzo intymny. Według twórców zarówno końce świata, jak i bezpieczne miejsca są czymś bardzo osobistym i niemal wstydliwym.

Każdy codziennie przeżywa swoje małe apokalipsy, które obserwujemy z komfortowej odległości własnego bezpiecznego miejsca – przestrzeni, stykającej się z tym co na zewnątrz, a w której jesteśmy tylko z tym, co jest nasze i co jest nami. Zawsze jednak istnieje ryzyko, że ktoś te kryjówki odnajdzie i zaburzy porządek naszego prywatnego kosmosu

- zaznaczają.

Spektakl "Bezpieczne miejsce" został nagrodzony na Forum Młodej Reżyserii oraz zakwalifikowany do 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Pierwsze pokazy na żywo odbędą się w Łaźni Nowej 12 i 13 października 2021 r. godz. 19.

Reżyseria: Tomasz Fryzeł, tekst i dramaturgia: Piotr Froń, muzyka: Michał Lazar, inspicjentka: Monika Weis, obsada: Kinga Bobkowska, Adam Borysowicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto