Nowy Sącz: Zaskakujący pogrom Sandecji. Klub wyszedł z grupy spadkowej [relacja DO]

Mateusz J Nowak
Mateusz Bobola/sandecja-foto.pl
W poprzedni poniedziałek zarząd klubu ukarał finansowo piłkarzy i sztab trenerski, jednak nikt się nie spodziewał, że w meczu z liderem Piastem Gliwice przyniosą one tak nieoczekiwany skutek.

W sobotę, 3 września, o 20.00 na stadionie przy ul. Kilińskiego 47 rozegrany został kolejny mecz między Sandecją i Piastem z Gliwic. Już na samym początku frekwencja kibiców (3500) świadczyła o tym, że wielu od dawna przestało wierzyć w poprawę gry swojego klubu.

Tym bardziej zaskoczeni byli ci, którzy zasiedli na trybunach, a po ostatnim gwizdku z lekko nutką zdziwienia cieszyli się z wyniku 4:0 dla gospodarzy.

Wynik dla sądeczan otworzył w 22 minucie Arkadiusz Aleksander, pewnie wykorzystując podyktowaną kilka sekund wcześniej jedenastkę. Po golu gra się wyrównała, jednak spotkanie do pierwszego gwizda nie było zbyt porywające. Kolejne trzy bramki padły w drugiej połowie. Kapitalną akcją zakończoną bramką w 67 minucie popisał się młody wychowanek Sandecji Bartosz Szeliga, w 82 minucie drugi raz bramkarza gości pokonał Aleksander, a wisienkę na torcie postawił przed ostatnim w meczu gwizdkiem świeży nabytek biało-czarnych Filip Burkhardt.

Wynik o tyle zaskakujący, o ile "Piastunki" ostatni raz przegrały na inauguracje rozgrywek pierwszej ligi 24 lipca, a w poprzednich czterech meczach odnosiły mocne zwycięstwa.

W trakcie meczu na kilka chwil ukazał się transparent: "Berliński nie podnoś ręki na kibica swego, bo dostaniesz w ryj od niego". W tej sytuacji nikt nie wiedział o co konkretnie chodzi, ale także piłkarze opdłacili się kibicom i zaraz po meczu udali się do szatni nie dziękując za doping i obecność.

Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMKrakow.pl automatycznie weźmie udział w konkursie dziennikarstwa obywatelskiego. Redakcja MM co miesiąc wybierze autorów najlepszych prac i rozda nagrody pieniężne o łącznej wartości 500 zł.