Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe kierunki i specjalności na uczelniach niepublicznych w Bydgoszczy. Wśród nich ekonomia zmian klimatycznych czy game design

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
Na uczelniach niepublicznych w Bydgoszczy trwa nabór. W ofercie nie brakuje nowości. Nowe kierunki proponuje także Bydgoska Szkoła Wyższa (na zdjęciu).
Na uczelniach niepublicznych w Bydgoszczy trwa nabór. W ofercie nie brakuje nowości. Nowe kierunki proponuje także Bydgoska Szkoła Wyższa (na zdjęciu). Dariusz Bloch/Archiwum
Na bydgoskich uczelniach niepublicznych trwa rekrutacja na studia. Od października br. w ofercie pojawią się nowe kierunki i specjalności. Są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Zobacz wideo: Ćwiczenia służb ratowniczych na S5 pod Bydgoszczą.

od 16 lat

W Bydgoskiej Szkole Wyższej dotychczas największym zainteresowaniem cieszą się studia na kierunkach: marketing cyfrowy, budownictwo, pielęgniarstwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, logistyka, kosmetologia, czy dietetyka, ale uczelnia wciąż stara się poszerzać swoją ofertę. Nabór na nowy rok akademicki 2022/2023 rozpoczął się tu 4 maja i potrwa do 30 września.

- W tym czasie kandydaci mogą się rejestrować elektronicznie oraz złożyć komplet dokumentów w biurze rekrutacji. - mówi doc. dr Justyna Ożóg, rzecznik prasowa BSW. - Wśród nowości proponujemy studia licencjackie na kierunku finanse i rachunkowość, studia inżynierskie na kierunku informatyka oraz uzupełniające studia magisterskie na kierunku administracja.

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, która ma także swoje filie akademickie np. w Toruniu, Inowrocławiu, Grudziądzu czy Chojnicach, także przygotowała nowości. Na studiach I stopnia będą to: ekonomia zmian klimatycznych, kadry i płace oraz w języku angielskim civil engineering czyli budownictwo. Na tym nie koniec. Na studiach I stopnia w Toruniu będzie też położnictwo.

- Kolegium Nauk Medycznych w Toruniu bezpośrednio współpracuje z Izbą Pielęgniarek i Położnych. To daje nam możliwości natychmiastowego reagowania i dopasowywania naszej oferty do sytuacji na rynku - podkreśla Anna Gierko z Działu Marketingu i Komunikacji WSG. - Ważnym elementem tego systemu jest uruchomione Centrum Symulacji Medycznych, dedykowane pielęgniarkom, ratownikom, położnymi. Dla tych ostatnich uruchamiamy właśnie w nadchodzącym naborze nowy kierunek, czyli położnictwo.

WSG ma też nowe propozycje dla kandydatów na studia II stopnia. Wśród nich takie kierunki jak: zarządzanie organizacją, zarządzanie i coaching zdrowia czy studia w języku angielskim - global affairs oraz sport management.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa

W Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej rekrutacja zaczęła się 20 kwietnia. Oferta jest porównywalna z poprzednim rokiem, ale...

- Patrząc na rynek pracy i po rozmowach z pracodawcami zaszły nieznaczne zmiany w specjalnościach na danych kierunkach - mówi Izabela Pochowska, kierownik Biura Promocji KPSW. - W naborze 2022/2023 kandydaci mogą wybierać zakres: pedagogika pracy z tutoringiem zawodowym (I i II stopień) czy pedagogika senioralna z rehabilitacją na studiach magisterskich. Ponadto jesteśmy w trakcie przygotowań do utworzenia studiów w języku angielskim na kierunkach finanse i rachunkowość, pielęgniarstwo i filologia angielska.

Które kierunki w KPSW były dotychczas najbardziej oblegane?

- Powodzeniem cieszą się studia orientalne w ramach filologii, pielęgniarstwo zarówno na I i II stopniu, 5-letnie jednolite studia magisterskie na kierunku prawo o profilu ogólnoakademickim, czy podobnie, jak rok temu finanse i rachunkowość - wylicza Izabela Pochowska.

Wyższa Szkoła Bankowa

W Wyższej Szkole Bankowej rekrutacja trwa już od 29 marca. W tym roku uczelnia utrzymała sprawdzone kierunki, które do tej pory cieszyły się dużym zainteresowaniem, np. zarządzanie, finanse i rachunkowość, logistyka oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.

- Jednak dostosowując ofertę do aktualnych trendów gospodarczych i potrzeb rynku pracy w ramach poszczególnych kierunków, proponujemy nowe specjalności - mówi Marlena Gronowska, rzeczniczka WSB. - I tak na przykład z uwagi na większą świadomość społeczną na temat ekologii, a także dynamiczny rozwój branż, związanych z tym obszarem, przygotowaliśmy dwie specjalności: ekologistykę na kierunku logistyka oraz finanse w ekogospodarce na kierunku finanse i rachunkowość. Z kolei ze względu na rozwój branży gamingowej i funkcjonowanie w naszym regionie wielu międzynarodowych firm, produkujących gry, na kierunku design w biznesie uruchomiliśmy game design.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Nowe kierunki i specjalności na uczelniach niepublicznych w Bydgoszczy. Wśród nich ekonomia zmian klimatycznych czy game design - Express Bydgoski

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto