Nokaut na Reymonta

5 - 0 pokonała dziś na własnym boisku Wisła Kraków Jagiellonię Białystok. Trzy gole padły w pierwszej połowie, pozostałe w drugiej.

Pierwszego gola strzelił już w szóstej minucie Radosław Sobolewski, któremu udało się odebrać piłkę z rzutu rożnego przeciwnika. 14 minut potem podyktowany został karny za faul na wiślaku Macpherlin Dudu. Egzekwował Cleber Guedes de Lima, po czym było już 2:0.

Kolejne bramki strzelili: Grzegorz Kmiecik w 34 minucie, Piotr Brożek (56) oraz po raz drugi Nigeryjczyk Dudu (na 10 minut przed końcem meczu).

Składy obu drużyn:

Wisła Kraków: Juszczyk – Baszczyński, Kowalski, Cleber (46’ Głowacki), Diaz – Paulista (60’ Paweł Brożek), Jirsak, Sobolewski (46’ Mauro Cantoro), Piotr Brożek (60’ Łobodziński)– Kmiecik, Dudu

Jagiellonia Białystok: Banaszyński – Łatka, Kałużny (53’ Bruno), Nawotczyński, Wasiluk – Falkowski (66’ Renusz) – Dzienis, Kwiek (66’ Marczak), Niedziela (57’ Sokołowski) – Tumicz, Truszkowski

Żółte kartki: Cantoro (Wisła) - Nawotczyński, Niedziela, Renusz (Jagiellonia)

Sędziował: Paweł Gil