Nikt się nie spodziewał<br><font color="#006699"><b>Gazeta Krakowska</font></b>

ab
Azoty UNIA Tarnów - Idea ŚLĄSK Wrocław 93:85 (21:23, 18:17, 26:22, 28:23). Punkty, dla Azotów: Lofton 25, Celej 23, Hughes 17, Golański 9, Chromicz 7, Potulski 6, Marculewicz 4, Doliński 2, dla Śląska: Colson 22, Kul ...

Azoty UNIA Tarnów - Idea ŚLĄSK Wrocław 93:85 (21:23, 18:17, 26:22, 28:23). Punkty, dla Azotów: Lofton 25, Celej 23, Hughes 17, Golański 9, Chromicz 7, Potulski 6, Marculewicz 4, Doliński 2, dla Śląska: Colson 22, Kul 20, Adomaitis 13, Marciulionis 9, Wiekiera 7, Zieliński 6, Giedraitis 4, Earl 4.

Wygranej z utytułowanym rywalem nikt się chyba w Tarnowie nie spodziewał. Nawet działacze koszykarskiej spółki. Ale do hali Jaskółka i tak przyszła rekordowa liczba kibiców. Nie mieli czego żałować. Po emocjonującym meczu zgotowali swoim ulubieńcom owację na stojąco. Od początku spotkanie było wyrównane, choć pierwsza kwarta zdecydowanie dla gości. W 7 min prowadzili oni 21:12. Później tarnowianie tę przewagę zmniejszyli i po I kwarcie przegrywali różnicą dwóch punktów. W II części meczu udało się im wygrać, ale jednopunktowa przewaga nie pozwoliła im jeszcze objąć prowadzenia - po połowie przegrywali 39:40. Trzecią kwartę świetnie rozpoczęli wrocławianie, nie mylił się zwłaszcza Colson, który raz po raz wpisywał punkty na konto swojej drużyny. W 23 min, po rzucie Wiekiery, było 41:47. Wówczas cztery razy z rzędu za ,trzy" trafił Tomasz Celej. 4 min później było 56:57. Po upływie kolejnej, ,trójka" Golańskiego i 59:58. Trafiają jeszcze Potulski i Golański i po III kwarcie prowadzą gospodarze - 65:62. W ostatniej odsłonie prowadziły Azoty, ale różnicą, która nie pozwalała myśleć o spokojnej końcówce. Kolejny remis 83:83 pojawił się na tablicy na 1 minutę i 45 sekund przed końcowym gwizdkiem. Dwukrotnie rzuty wolne wykonywał Lofton, po nim egzekwowali je także Hughes i Potulski i na pół minuty przed końcem mecz był rozstrzygnięty. Unia prowadziła 91:85.