Nieznajomość angielskiego szkodzi?

Artykuł sponsorowany
Pomimo rosnącej na całym świecie tendencji do nauki języka angielskiego, w Polsce nadal wiele osób nie potrafi komunikować się w tym języku. O ile w krajach takich jak Portugalia czy Grecja nieznajomość języka angielskiego jest czymś wstydliwym, o tyle w Polsce to często spotykane zjawisko. Postanowiliśmy spotkać się z właścicielką szkoły easy english, oferującej zajęcia z dojazdem do ucznia, i spytać po co uczyć się języków obcych. Czy to naprawdę konieczność w dzisiejszych czasach?

Rozmowa z Karoliną Ryszkiewicz ze szkoły językowej easy-english

- Dlaczego powinienem zacząć się uczyć języka angielskiego?
- Dzięki znajomości języka angielskiego pozbędziesz się barier, uzyskasz dostęp do olbrzymiej ilości aktualnej wiedzy, odnajdziesz się w niemal każdym obcym kraju, a także… zwiększy się Twoja pensja! Według badań ekspertów zajmujących się zatrudnieniem, osoba znająca dobrze język angielski ma znacznie większą szansę na otrzymanie pracy, nawet jeśli dane stanowisko nie wymaga znajomości języka angielskiego! Ponad 1.500.000.000 ludzi na świecie używa języka angielskiego. A prawie 1.000.000.000 ludzi się go uczy.
- A jeśli nie planuję pracy za granicą i niechętnie podróżuję?
- Zapewniam, iż dla osób poszukujących nowej pracy język angielski jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze pracodawców. Nawet jeśli nie jest on bezpośrednio wymagany do pracy, pracodawcy zawsze dają fory osobom znającym perfekcyjnie język obcy. W obecnych czasach, kiedy to komputery są praktycznie w każdym domu, większość ludzi musi mieć kontakt z językiem angielskim, ponieważ jest on uniwersalnym językiem informatycznym. Czy wiesz, że ok. 90% z wszystkich stron www jest dostępnych tylko w języku angielskim? Stanowi to ponad miliard stron informacji! Te najważniejsze, najaktualniejsze i najcenniejsze informacje (np. wyniki badań naukowych) najczęściej są spisywane w języku międzynarodowym, czyli angielskim. Z tym językiem mamy też do czynienia w Internecie czy też w grach komputerowych. Nawet kiedy relaksujemy się słuchając muzyki, np. znajomość języka angielskiego może się stać bardzo potrzebna, aby rozumieć słowa śpiewane w obcym języku.
- Jak przekonujesz do nauki osoby, które wolałyby czas poświęcony na wkuwanie słówek poświęcić np. oglądaniu filmów?
- Większość filmów na naszym rynku jest w języku angielskim – poprzez tłumaczenia często tracimy. Podobnie jest z książkami. Czasami tłumaczenie nie oddaje całego sensu. Szczególnie to widać w komediach, takich jak Monty Python, gdzie użyte jest wiele gier słownych, rymów, itd. Dodam, iż język angielski jest jednym z łatwiejszych języków do opanowania. Gramatyka jest stosunkowo prosta, rzeczowniki nie mają zmiennych końcówek, czasowniki są praktycznie takie same we wszystkich osobach.
- No dobrze – już mnie prawie przekonałaś…
- Pozwól wspomnieć, iż nauka jakiegokolwiek języka obcego jest świetnym ćwiczeniem intelektualnym, które w każdym wieku przynosi wiele korzyści. Poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, zwiększa poziom naszego kulturowego obycia, pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury. A co chyba najważniejsze - kiedy nauczysz się angielskiego, będziesz z siebie dumny. Osiągniesz coś, o czym marzy wielu ludzi i dzięki temu zyskasz wiele pewności siebie, która jest bardzo potrzebna w codziennym życiu.
- W takim razie dziękuję Ci za spotkanie. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko poszukać dobrego kursu angielskiego.
- Również dziękuję. Polecam Ci zajęcia indywidualne z polskim lektorem oraz 2-4 razy w miesiącu z native speakerem. Nie tylko nauczysz się gramatyki, ale przełamiesz strach przed mówieniem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto