Niestety to już nie był hokejowy klasyk: Cracovia zdemolowała Podhale [ZDJĘCIA]

Paweł Guga
To nie był klasyk hokejowy, jak można nazywać było konfrontacje Podhala i Cracovii w ostatnich latach. Ogromna przewaga umiejętności i doświadczenia była po stronie gospodarzy. Sama ambicja i charakter hokeistów "Szarotek" nie wystarczyła. Do tego stara bolączka podopiecznych Jacka Szopińskiego, kary. A przewagi Cracovia rozgrywała doskonale. Tym samym drużyna z Krakowa wygrała aż 10:0.

Fakty24: Zobacz najświeższe informacje z Krakowa i Małopolski!

W zespole Pasów, po długim oczekiwaniu, zadebiutował Aron Chmielewski, ale widać, że potrzebuje jeszcze zgrania. Zresztą wczoraj podopieczni Rudolfa Rohaczka grali w eksperymentalnych zestawieniach. Bowiem trzech środkowych na zmianę grało w czterech atakach.

O tym, że mecz będzie toczył się tylko do jednej bramki stało się wiadomym po kwadransie. Najpierw Martynowski (arbiter sygnalizował karę dla Podhala), nie atakowany, z okolic między bulikami, posłał krążek pod poprzeczkę bramki Rajskiego. 41 sekund potem, podczas gry w przewadze, po strzale L. Laszkiewicz, Rajski odbił krążek, ale jeden z obrońców Podhala posłał go do własnej bramki. W 12 min znakomicie rozegrana przewaga i Słaboń pokonuje leżącego na lodzie bramkarza Podhala. 14 minuta i Besch, po solowym rajdzie posyła krążek do siatki między parkanami Rajskiego. 50 sekund potem Sarnik urządził sobie slalom w tercji Podhala, oddał strzał, Rajski odbił, ale był bezradny przy dobitce Witowskiego.

Tym razem krakowianie nie zlekceważyli rywala, ale grali do końca meczu. Goście starali się atakować, ale wtedy na przeszkodzie do zdobycia honorowego trafienia stanął Radziszewski (Neupauer i Jastrzębski byli sam na sam z krakowskim golkiperem). W drugiej tercji kolejne dwie wykorzystane przewagi i ponownie Sarnik zaliczył trafienie z niebieskiej linii. W ostatniej L. Laszkiewicz zdobył dziewiątą bramkę kiedy krakowianie grali w osłabieniu.

Comarch-Cracovia - MMKS Podhale Nowy Targ 10:0 (5:0, 3:0, 2:0)
Bramki: 1:0 Martynowski (Besch) 2.32, 2:0 L. Laszkiewicz 3.13, 3:0 Słaboń (L. Laszkiewcz, Sucharski) 11.19, 4:0 Besch (D. Laszkiewcz) 13.58, 5:0 Wtowski (Sarnik) 14.48, 6:0 Słaboń (L. Laszkiewcz, Sucharski) 22.30, 7:0 L. Laszkiewcz (Słaboń, D. Laszkiewcz) 31.06, 8:0 Sarnik (Prokop, Bechch) 32.47, 9:0 L. Laszkiewcz (D. Laszkiewcz) 50.29, 10:0 L. Laszkiewcz (Słaboń, D. Laszkiewcz) 53.23.