Liverpool i Manchester City? Nie! To młodzi piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali turniej Salt Mine Cup 2023 w Wieliczce ZDJĘCIA

Krzysztof Kawa
Mecz Sporting Lizbona - Raków Częstochowa
Mecz Sporting Lizbona - Raków Częstochowa Anna Kaczmarz / Polska Press
Nie wyniki są w turnieju Salt Mine Cup dla zawodników do 11. roku życia najważniejsze, ale z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy, że to młodzi piłkarze Rakowa Częstochowa okazali się najskuteczniejsi na boiskach Myślenic (sobota) i Wieliczki (niedzielne finały). W finale zawodów pokonali portugalski Comt Coaching Club 6:2. A jak spisali się gracze Cracovii i Wisły?

Mecz o trzecie miejsce wygrała inna ekipa z Portugalii - Sporting (obrońca tytułu sprzed roku), a czwartą lokatę zajął Beniaminek Krosno po minimalnej porażce w ostatnim meczu z lizbończykami 0:1.

Wydarzeniem był udział w turnieju organizowanym przez Fundację Mali Mistrzowie drużyn z Wysp Brytyjskich - Liverpoolu i Manchesteru City, lecz akurat ci chłopcy zajęli odległe pozycje. Nieco częściej trafiali do siatki gracze Cracovii i Wisły, obie krakowskie drużyny w fazie grupowej solidarnie pokonały Liverpool 5:1, a następnie wystąpiły w finałowym turnieju B, zajmując odpowiednio miejsca 12. i 14.

Z polskich drużyn w Salt Mine Cup 2023 wystąpiły także Akademia Piłkarska Wieliczka, Arka Gdynia, Barca Academy Warszawa, Chrobry Głogów, Dalin Myślenice, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Widzew Łódź, WRS United Rzeszów i Zagłębie Lubin.