Najpopularniejsze rodzaje perfumy i dlaczego są tak pożądane?

Artykuł sponsorowany paryskie-perfumy.pl
Perfumy, to dodatek, który zna każdy. Dzięki swojej szerokiej gamie zapachowej idealnie nadają się na każdą okazję. Możemy znaleźć idealny zapach na randkę, inny na spotkanie z przyjaciółki a inny na pierwszy dzień w nowej pracy. To właśnie dzięki tej wszechstronności tak chętnie po nie sięgamy. W ważnym dla nas dniu chcemy czuć się pewnie i dobrze, a perfumy potrafią wiele zdziałać i dodać nam odwagi oraz pewności siebie.

Dlaczego perfumy są tak bardzo dla nas ważne?

Perfumy to tak naprawdę otoczka naszego codziennego życia. Zmysł zapachu jest jednym z najbardziej wyostrzonych zmysłów. Czujemy te brzydkie zapachy, które sprawiają, że robi nam się nie dobrze. Czujemy także te piękne zapachy, które wprawiają nas w dobry nastrój. Każdy chyba wie, jakie to cudowne uczucie gdy myje się pięknie pachnącym żelem do kąpieli. Potrafimy sobie wyobrazić, jak pachnie nasz ulubione ciasto, które dopiero zostało wyjęte z piekarnika.

Zapachy kojarzymy też z konkretnymi osobami czy wspomnieniami. Jeśli nasze najlepsze wakacje spędziliśmy na plaży, to charakterystyczny zapach morza będzie wywoływać w nas te wspomnienia. Spacery w parku, gdy zapach świeżej trawy unosi się w powietrzu i ciepło słońca przenika przez drzewa. Następnym razem czując zapach skoszonej trawy, będziemy myślami wracać do tego dnia. Wiemy też tak, jak pachnie nasz dom rodzinny i jego ciepło, które jest dla każdego wyjątkowe. Zapachy to nasza codzienność, a perfumy dodają tej przestrzenie pięknego akcentu. Dodają barwy i niezwykłości codziennym chwilom.

Z czego zrobione są perfumy?

Perfumy składają się przede wszystkim z mieszaniny olejków zapachowych, które tworzą kompozycje i zapach. Niegdyś takie olejki powstały jako produkt odzwierzęcy lub roślinny, jednak obecnie są to składniki syntetyczne. Zaraz po olejkach pojawiają się substancje homogenizujące i wzmacniające, które mają za zadanie podbić zapach perfum i go utrwalić. Potem w składzie pojawia się rozpuszczalnik, którym najczęściej jest etanol.

Jakie rodzaje perfum znajdziemy w drogeriach?

Na półkach perfumerii i drogerii znajdziemy całe mnóstwo różnego rodzaju perfum. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z zapachami, to na początku możemy czuć się delikatnie zaskoczeni szeroką ofertą na półkach drogeryjnych. Spośród wszystkich grup zapachowych możemy wymienić:

· perfumy słodkie

· perfumy świeże

· perfumy owocowe

· perfumy kwiatowe

· perfumy orientalne

· perfumy piżmowe

· perfumy cytrusowe

· perfumy drzewne

· perfumy szyprowe

· perfumy aldehydowe

Dzięki takiej rozpiętości zapachów każdy znajdzie coś dla siebie co trafi w jego gusta. Jednocześnie można dopasować perfumy do każdej okazji, a nawet pory roku. Zimą postawić na cięższe, orientalne zapachy a latem na lekkie i cytrusowe.

Słodkie perfumy to jedne z najpopularniejszych zapachów. Nie ma w tym nic dziwnego, większość z nas ma słabość do słodszych zapachów jak i smaków. W perfumach z tej kategorii znajdziemy nuty takie jak wanilia, karmel czy nawet słodka malina. Zapachy z tej grupy będą łączone z innymi nutami w zależności od pomysłu twórcy. Jeśli mają być stworzone jako perfumy z myślą o zimowych miesiącach, spacer w śniegu z kubkiem kakao w ręce to będą się idealnie komponować z nutami drzewnymi korzennymi. Natomiast słodkie perfumy na lato w swoich flakonikach znajdą także miejsce na nuty cytrusowe. Dzięki temu poczujemy się z nimi jak na wakacjach.

Rozmarzając się o wakacjach na słonecznej plaży ciężko nie wspomnieć o grupie zapachowej świeżych perfum. To idealny wybór na nadchodzącą wiosnę i lato, który nie przytłoczy naszego zmysłu węchu podczas cieplejszych dni. Jednocześnie perfumy z tej grupy długo będą utrzymywać się na naszej skórze, dodając się na każdym kroku orzeźwiającego akcentu. Takie perfumy charakteryzują się nutami wody morskiej, świeżego powietrza i odrobiny owoców. Są lekkie i delikatnie, ale również trwałe. Świeże perfumy damskie to także idealny pomysł na prezent z okazji dnia mamy. Na pewno każda obdarowana osoba się z niego ucieszy!

Najciekawszą grupą zapachową w tym zestawieniu jest grupa perfum piżmowych. To perfumy kojarzone głównie ze zmysłowością, sensualnością oraz seksapilem. Samo piżmo to jeden z najcenniejszych i równocześnie najdroższych składników perfum. Można go określić właśnie jako zapach ciepły i zmysłowy. Piżmowe perfumy często kojarzone są przez nas jako perfumy uwodzicielskie, które potrafią zawrócić w głowie płci przeciwnej. Idealnie będę pasować więc na randkę, czy wieczór na mieście. Dodadzą nam wewnętrznej siły i pewności siebie, ale również ciepła.

Warto się nimi zainteresować, jeśli właśnie takie zapachy są w naszym guście. Będą też świetnym prezentem z okazji rocznicy lub innej specjalnej okazji.

Materiał oryginalny: Najpopularniejsze rodzaje perfumy i dlaczego są tak pożądane? - Kraków Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie