Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsze pchle targi w Polsce. Znajdziecie tam przedmioty z duszą, skosztujecie pysznego jedzenia i zakochacie się w stylu vintage

Patrycja Seklecka
Patrycja Seklecka
Warszawa, ulica Brzeska 25. Bazar Różyckiego. Zdjęcie z 2021 roku
Warszawa, ulica Brzeska 25. Bazar Różyckiego. Zdjęcie z 2021 roku Szymon Starnawski / Polska Press / Archiwum
Pchle targi na całym świecie cieszą się ogromną popularnością - nie inaczej jest w przypadku Polski. Na gwarnych targowiskach można znaleźć unikatowe przedmioty, m.in. meble, ubrania, monety czy płyty w bardzo niskich cenach. Jeżeli macie w sobie choć trochę z poszukiwacza skarbów, miejsca te z pewnością stworzone są właśnie dla was. Zobaczcie, gdzie w Polsce znajdziecie najlepsze giełdy rzeczy z drugiej ręki.

Kto nie lubi posiadać wyjątkowych rzeczy zakupionych za przysłowiową złotówkę, niech pierwszy rzuci kamieniem. Właśnie takie przedmioty można znaleźć na tzw. „pchlich targach”, na których znajdziecie stoiska z przedmiotami sprzed kilkudziesięciu lat.

Robienie zakupów na pchlim targu - czy to się opłaca?

Kupowanie przedmiotów na pchlim targu ma wielu zwolenników. Są nimi przede wszystkim fani stylu vintage, czyli rzeczy z poprzednich dekad. Termin ten związany jest przede wszystkim z modą i wystrojem wnętrz. Giełdy staroci to jednak nie tylko stare, stylowe meble i swetry po babci - to przede wszystkim miejsca, w których można znaleźć niezniszczone rzeczy w bardzo przystępnych cenach, a często nawet przedmioty kolekcjonerskie. Zdarza się, że kupione za grosze są wyceniane przez specjalistów na bardzo wysokie kwoty. Zobaczcie, gdzie w Polsce znajdują się najlepsze pchle targi oferujące unikatowe perełki.

Najlepsze pchle targi w Polsce - lista

Bazar Różyckiego - Warszawa
Kultowe miejsce, w którym można znaleźć dosłownie wszystko. Jego historia sięga aż 1874 roku, kiedy to farmaceuta Julian Różycki odkupił teren dzisiejszego targu oraz pobliskie działki od poprzednich właścicieli i postanowił stworzyć tam największe targowisko na warszawskiej Pradze. Jego uroczyste otwarcie miało miejsce 8 lat później - w 1882 roku. Podczas II wojny światowej niemieccy żołnierze sprzedawali tam amunicję i broń, a w latach 90. miejsce mierzyło się z problemami spowodowanymi pojawieniem się konkurencyjnego Jarmarku Europa na Stadionie Dziesięciolecia. Targowisko słynie przede wszystkim ze sprzedaży pysznych pyz i flaków, które podobno nie smakują tak dobrze w żadnym innym miejscu. Obecnie bazar Różyckiego nadal funkcjonuje, a w 2020 roku przeszedł nawet modernizację. Będąc w Warszawie warto tam zajrzeć - nawet, jeżeli nie znajdziecie dla siebie niczego ciekawego, będziecie mieli okazję skosztować tego praskiego specjału.

Bazar Różyckiego znajduje się przy ul. Targowej 54 w Warszawie. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00 oraz w soboty od godziny 8:00 do 16:00.

Pchli targ na Bałutach - Łódź
Łódzkie targowisko jest wyjątkowe z wielu powodów - po pierwsze, znajduje się w historycznej dzielnicy Bałuty, która obfituje w wiele zabytków i ciekawych miejsc. Po drugie - spacerując między kolorowymi stoiskami nie sposób czegoś nie kupić! Pchli targ na Bałutach to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Łodzi, którzy mogą tam dostać wartościowe rzeczy z drugiej ręki za grosze. Klienci chwalą sobie przede wszystkim ogromny wybór towarów (w tym świeżej żywności) i zwracają uwagę na unikatowość oferowanych drobiazgów. To wyjątkowe i klimatyczne miejsce na mapie Łodzi jest z pewnością warte odwiedzenia… Jedyny mankament to brak miejsc parkingowych - w godzinach otwarcia targu jest tam ogrom kupujących, co z drugiej strony można uznać za potwierdzenie wartości tego miejsca. Może warto udać się tam piechotą, zwiedzając po drodze urokliwe zakątki Łodzi?

Targ na Bałutach zlokalizowany jest przy ul. Dolnej 6 w Łodzi. Jest czynny od czwartku do niedzieli w godzinach 9:00-17:00.

Targowisko miejskie na Wrzeszczu - Gdańsk
Nie jest to typowy pchli targ, ale będąc w Gdańsku polecamy zajrzeć na targowisko w dzielnicy Wrzeszcz. Kiedyś przyjeżdżały tam wozy konne i było to jedno z najpopularniejszych miejsc w rejonie. Chociaż próżno tam szukać obecnie podobnych atrakcji, targowisko nadal słynie ze znakomitej jakości sprzedawanych produktów spożywczych. Szczególnymi względami klientów cieszą się jaja, warzywa, owoce oraz wyroby cukiernicze. To skupisko małych stoisk słynie wśród mieszkańców Gdańska z „rodzinnej” atmosfery i stałych dostawców, cieszących się wieloletnim zaufaniem wśród klientów. Podczas pobytu w Trójmieście warto choć raz kupić jedzenie właśnie tam. Oczywiście nie oznacza to, że na gdańskim targu znajdziecie tylko jedzenie!

Targowisko miejskie mieści się przy ul. Wyspiańskiego 21D w Gdańsku. Klienci mogą je odwiedzać we wtorki, piątki (6:00-14:00) oraz niedziele (6:00-13:00).

Plac targowy Unitarg - Kraków
Mydło i powidło - tymi słowami można opisać najpopularniejszą giełdę staroci w Krakowie. Dostępne tam jest dosłownie wszystko - od porcelanowej zastawy i artykułów wyciągniętych rodem z PRL-u po meble, sprzęty i kasety VHS. Jeżeli jesteście fanami staroci i pochodzicie z Krakowa, na pewno dobrze kojarzycie to miejsce. Niektórzy internauci twierdzą, że atmosfera panująca na krakowskim pchlim targu jest po prostu nie do podrobienia. Rano znajdziecie tam stoiska pełne świeżych warzyw, owoców, mięs i serów, zaś kilka godzin później na pierwszy plan wychodzą stoiska z wartościowymi antykami czy cennymi pamiątkami. Ten plac targowy oblegany jest przez wielu mieszkańców Krakowa, którzy odwiedzali go kilkadziesiąt lat temu, teraz przyprowadzając na jego teren własne dzieci lub wnuki.

Targ zlokalizowany jest przy ul. Grzegórzeckiej 3 w Krakowie i jest otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00-22:00 oraz niedziele w godzinach 6:00-14:30.

Bazar na Kole - Warszawa
Bazar na Kole to jedna z największych giełd w Polsce. Warszawiacy cenią to miejsce przede wszystkim za oryginalne przedmioty, które można czasem dorwać za bezcen. Ogromny wybór starych mebli, porcelany, książek, lamp czy monet wprawi w osłupienie chyba każdego. Jeżeli cenicie sobie stare przedmioty z duszą, ten warszawski targ z pewnością spełni wasze oczekiwania. Wiele ze sprzedawanych przedmiotów to unikaty kolekcjonerskie, choć żeby je dorwać trzeba zjawić się tam bardzo wcześnie - nawet o godzinie 6:00. Panuje tam niepowtarzalna atmosfera - sprzedawcy toczą ożywione rozmowy z klientami, między stoiskami kręcą się fanatycy sztuki, projektanci wnętrz, księgowe, nauczycielki, mechanicy i hydraulicy - można natknąć się dosłownie na każdego. Jedno jest pewne - wszystkich ich łączy miłość do napawania oczu widokiem niespotykanych antyków.

Bazar na Kole mieści się przy ul. Obozowej 99 w Warszawie i jest otwarty codziennie od 6:00 do 18:00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto