Najlepsze metody na wybielanie zębów – przegląd

materiał partnera
Biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Jasne zęby kojarzą się ze zdrowiem, brakiem nałogów, młodością i pięknem. Niestety, nie jest łatwo utrzymać śnieżnobiały kolor uzębienia. Niektórzy o odpowiedni odcień muszą walczyć latami – konieczne są regularne wizyty w gabinecie dentystycznym.

Po pierwsze – dbaj o higienę zębów i odżywianie

Może się to wydawać banalne, ale trzeba zawsze o tym pamiętać. Na nic dentysta lub protetyka, jeżeli nie dbamy o higienę zębów! Bardzo ważne jest mycie uzębienia po każdym posiłku. Narastająca płytka nazębna przekształca się w kamień już po kilku godzinach od ostatniego szczotkowania. Dlatego tak ważne jest regularne mycie, używanie nici dentystycznej oraz płukanie zębów specjalnymi płynami. Ponadto należy pamiętać o tym, że niektóre pokarmy mają tendencję do barwienia szkliwa. Określa się je mianem potraw „kolorowych” i zalicza się do nich m.in. sok z buraków i sok z jagód. Zęby barwią także herbata, kawa i wino. Bardzo zły wpływ mają na nie również papierosy. Wykluczenie wszystkich złych czynników z pewnością pozytywnie wpłynie na stan uśmiechu.

www.pro-orto-dent.pl

Usuwanie kamienia nazębnego – koniecznie dwa razy w roku

Kamień nazębny należy usuwać regularnie u dentysty. Konieczne jest przeprowadzenie przynajmniej dwóch takich zabiegów rocznie. Płytka nazębna zwykle ma o wiele ciemniejszy kolor niż szkliwo. Właśnie dlatego po jej usunięciu może się okazać, że uśmiech zyskał zupełnie nową barwę. Metod likwidowania kamienia nazębnego w stomatologii jest wiele. Dentysta może wybrać m.in. piaskowanie, usuwanie mechaniczne lub ultradźwiękowe. Stomatolog dobiera odpowiedni sposób likwidowania kamienia – musi ocenić nie tylko zasobność portfela swojego pacjenta, ale także wrażliwość zębów i stopień ich zabrudzenia. Na tego rodzaju zabiegi można udać się do każdego gabinetu stomatologicznego. Dla stomatologa przeprowadzenie czyszczenia tego rodzaju jest rutynowe, dlatego bez wahania zapytaj swojego lekarza o możliwość zlikwidowania kamienia.

stomatolog

Drogeryjne i silniejsze środki

Na drogeryjnych półkach można znaleźć sporo różnego rodzaju środków pozwalających na usunięcie przebarwień na zębach. Począwszy od past do zębów, a skończywszy na specjalnych żelach lub paskach. Czy warto inwestować w takie kosmetyki? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. W przypadku kosmetyków wybielających niestety sprawdza się stwierdzenie, że najtańsze jest najmniej skuteczne. Zwykłe standardowe pasty, które są reklamowane jako wybielające z wybielaniem nie mają nic wspólnego. Efekty mogą przynieść pasty specjalistyczne przeznaczone do zmieniania koloru uzębienia. Takie kosmetyki są jednak nieco droższe. Za bardzo skuteczne drogeryjne środki wybielające uznaje się paski do zębów. Można ich jednak używać jedynie wówczas, gdy wszystkie zęby są zdrowe i nie potrzebują leczenia u dentysty.

Wybielanie u stomatologa

Drogeryjne paski do wybielania zębów nie są w stanie wybielić zębów tak starannie, jak dentysta. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wydane pieniądze nie zmarnują się, lepiej odwiedź gabinet stomatologiczny. Stomatologia jest po prostu skuteczniejsza. Dentysta dobierze odpowiednią metodę wybielania. Może np. zaproponować specjalne nakładki na zęby, które wypełnia się żelem wybielającym. Takie nakładki wykonuje się za pomocą odlewu zębów – to typowe zastosowanie dla protetyki. Nakładki idealnie opierają się o każdy ząb, dzięki czemu żel wybielający jest w stanie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych i wszystkich nieregularności.

Protetyka w wybielaniu

Czasami wybielanie chemiczne w niczym nie jest w stanie pomóc. Dzieje się tak wówczas, gdy pacjent z natury ma zęby w żółtym lub brązowym kolorze. Wtedy ani usuwanie kamienia, ani pasty wybielające nie mogą naprawić uśmiechu. Czy to oznacza, że tacy pacjenci już zawsze będą zakrywać zęby podczas rozbawienia? Oczywiście, że nie! W takich wypadkach na pomoc przychodzi protetyka. Dentysta w gabinecie stomatologicznym może założyć na każdy brzydki ząb licówkę, która wyrówna powierzchnię płytki i nada jej śnieżnobiałą, piękną barwę. Stomatolodzy po takie rozwiązanie sięgają jednak na samym końcu – dopiero wtedy, gdy inne zawiodą.

Usługi protetyczne: oferta pro.orto.dent.

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Dodaj ogłoszenie