Nadzieja wraca pod Wawel. Wisła - Fulham 1:0!

Krakowianie pokonali Fulham 1:0 po golu Dudu Bitona. Tym samym ...
Krakowianie pokonali Fulham 1:0 po golu Dudu Bitona. Tym samym ... Łukasz Żołądź
Krakowianie pokonali Fulham 1:0 po golu Dudu Bitona. Tym samym wiślacy zdobyli pierwsze trzy punkty w Lidze Europy.

Wisła Kraków- Fulham: zobacz jak dopingowali kibice [zdjęcia]

Od początku spotkania dużo problemów sprawiał angielskim obrońcom Ivica Iliew. W 9. minucie strzał Serba zatrzymała się na poprzeczce. Kilka minut później Iliew trafił w światło bramki, ale londyńczyków uratował Schwarzer. W 27. minucie skrzydłowy Wisły spróbował po raz trzeci. Były piłkarz Wisły wpadł w pole karne w uderzył w krótki róg. Jego uderzenie minęło jednak bramkę Fulham.

Goście nie stracili gola, ale...zawodnika. Kwadrans przed końcem pierwszej części sędzia Hanson ukarał czerwoną kartką Dembele, który odepchnął Gervasio Nuneza. Grając w przewadze zawodnicy Maaskanta przejęli inicjatywę, ale nie przełożyło się to na wynik. Do przerwy mieliśmy przy Reymonta bezbrakowy remis.

Na drugą część spotkania kibice musieli czekać ponad 20. minut, bowiem na stadionie zawiodło oświetlenie. Na szczęście usterka została szybko naprawiona i zawodnicy wrócili na murawę. Druga odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia Wilka, które z trudem sparował Schwarzer. Co nie udało się środkowemu pomocnikowi, powiodło się w 60. minucie Dudu Bitonowi. Niezawodny Izraelczyk huknął zza pola karnego, pokonując bramkarza.

Wiślacy złapali wiatr w żagle, niesieni głośnym dopingiem publiczności. Anglicy, grający w osłabieniu, mieli spore problemy ze stwarzaniem sobie okazji bramkowych. Trzy minuty przed końcem meczu siły się wyrównały. Drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną został ukarany Osman Chavez. Trener Maaskant wzmocnił defensywę, wpuszczając na plac gry młodego Czekaja. Piłkarze Jola rzucili się w ostatnich minutach do ataku, ale gospodarzom nic złego już się nie stało.

Wisła Kraków - Fulham Londyn 1:0
1:0 - Biton 60'

Wisła Kraków: Pareiko - Lamey, Jaliens, Chavez, Diaz - Wilk, Nunez, Garguła (Brud 79), Kirm90 (Czekaj 89'), Iliew (Boguski 86') - Biton

Fulham: Schwarzer - Kelly, Hangeland, Hughes, Briggs (Etuhu 88') - Etuhu, Gecov (Sidwell), Duff, Orlando Sa (Kasami 57'), Dembele- Johnson

Sędzia: Martin Hansonn

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia