Na sztucznej trawie

Ja
PODBESKIDZIE Bielsko-Biała - HUTNIK Kraków 3:1 (0:1). Bramki: Prusek dwie, Rączka - Kozieł. HUTNIK: Sotnicki - Stanula, Atanasković, Pasionek, Papież - Kępa, Kaczor, Kołodziej, Morawiec - Madejski, Kozieł.

PODBESKIDZIE Bielsko-Biała - HUTNIK Kraków 3:1 (0:1). Bramki: Prusek dwie, Rączka - Kozieł.

HUTNIK: Sotnicki - Stanula, Atanasković, Pasionek, Papież - Kępa, Kaczor, Kołodziej, Morawiec - Madejski, Kozieł. Po przerwie na zmiany weszli Jeziorek, Błachacz, Kostera, Morawiec, Dutka, Karpiński i Kapelak.

Pierwsza część spotkania przebiegała pod dyktando hutników, którzy zdobyli bramkę już w 2 min. Kołodziej z prawej strony zagrał crossową piłkę w pole karne, Papież odegrał ją głową do Kozieła, po strzale którego piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Krakowianie w tej części spotkania mieli jeszcze kilka okazji, ale bramkarz Podbeskidzia obronił ,główkę" Pasionka, a Madejski strzelił tuż nad poprzeczką.

Po przerwie zaatakowali gospodarze i szybko wykorzystali błędy nowohuckich defensorów. Wyrównali już w w 48 min. Po stracie piłki przez Kosterę przejął ją Prusek i strzałem przy słupku doprowadził do remisu. Po kolejnej stracie piłki szarżę na krakowską bramkę zaczął Rączka. Nie zdążył za nim Błachacz, a interweniujący wślizgiem Stanula zdołał tylko podbić piłkę, którą głową wpechnął do siatki Prusek. Wynik spotkania ustalił były piłkarz Hutnika Rączka, który uciekł Błachaczowi i wykorzystał sytuację ,sam na sam".

Mecz, który pierwotnie miał się odbyć na Suchych Stawach rozegrany został w Szczyrku na boisku o sztucznej nawierzchni w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich

- Warunki do gry były idealne - mówi trener Robert Kasperczyk - W takim otoczeniu nie wypadało zagrać źle. Myślę, że spotkanie, które toczyło się w szybkim tempie, mogło się podobać. Zawodnicy nie odpuszczali, walcząc od pierwszej do ostatniej minuty. Po przerwie graliśmy już w mocno rezerwowym składzie, stąd ten wynik nie po naszej myśli. U nas zabrakło przeziębionego Rafała Kwiecińskiego, który chciał grać, ale wolałem by się wyleczył. Nie było też mającego zajęcia na uczelni Michała Wiącka.

W sobotę o godz. 12 Hutnik na swoim boisku gra z Dospelem Katowice. A w niedzielę o godz. 12 z Kmitą Zabierzów.

***

Wyniki innych sparingów: Odra Wodzisław - RKS Radomsko 1:1 (1:1), GKS Bełchatów - Kujawiak Włocławek 2:1 (0:1), Górnik Zabrze - Polonia Bytom 4:3 (2:1), Dospel Katowice - Ruch Radzionków 2:2 (1:1).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?