Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na skrzyżowaniu ul. Brzeźnickiej i Batorego w Radomsku będzie sygnalizacja świetlna? Czy rozwiąże to problem?

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Na skrzyżowaniu ul. Brzeźnickiej i Batorego w Radomsku we wtorek (19 marca) o bezpieczeństwie rozmawiali m. in. przedstawiciele policji, GDDKiA oraz urzędu miasta w Radomsku.

Na skrzyżowaniu ul. Brzeźnickiej i Batorego w Radomsku we wtorek (19 marca) o bezpieczeństwie rozmawiali m. in. przedstawiciele policji, GDDKiA oraz urzędu miasta w Radomsku. Przypomnijmy, na problem poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu po raz kolejny zwrócono uwagę po tragicznym wypadku, który miał miejsce 14 lutego. Wówczas zginęła tu potrącona przez samochód kobieta.

640 mieszkańców Radomska podpisało się pod petycją w sprawie podjęcia natychmiastowych działań przebudowy skrzyżowania ulic Batorego i Brzeźnickiej. Twórcy petycji oczekują wprowadzenia rozwiązań, które zapewnią radomszczankom i radomszczanom bezpieczeństwo. Spotkanie w tej sprawie odbyło się już w urzędzie miasta, a 19 marca przedstawiciele policji, GDDKiA oraz urzędu miasta spotkali się w terenie.

Przedstawiciele policji wskazali swoje uwagi, co do bezpieczeństwa skrzyżowania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje postawić w tym miejscu sygnalizację świetlną. Ma ona zostać wykonana najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Ale czy to rozwiąże problem? Wyjazd z ul. Batorego w Brzeźnicką w godzinach szczytu jest możliwy w zasadzie tylko dzięki uprzejmości kierowców.

Ja wciąż stoję na stanowisku, że bez kompleksowej przebudowy skrzyżowania nie osiągniemy tutaj nic. Uważam, że trzeba równocześnie wprowadzić lewoskręt z sygnalizacją. Samo zamontowanie świateł może w jakiś sposób zwiększyć bezpieczeństwo, ale nie rozwiąże całego problemu. Przy okazji planowanego remontu ulicy Batorego, naturalnym wydaje się poszerzenie tej inwestycji o skrzyżowanie Batorego z Brzeźnicką. Aby za jednym zamachem, w jednym czasie i jednym remoncie, wszechstronnie zadbać o mieszkańców - komentuje Paweł Pichit, miejski radny, który zaangażował się w walkę o poprawę bezpieczeństwa na wspomnianym skrzyżowaniu.

Prezydent Radomska, Jarosław Ferenc, zaproponował, ze w ramach przebudowy ul. Batorego miasto mogłoby poszerzyć wlot, gdzie zmieściłby się lewoskręt w ul. Brzeźnicką. To samo tyczy się ul. Ciepłej.

- Ważne jest nie tylko poprawienie bezpieczeństwa na samym skrzyżowaniu, ale także na całej ulicy Brzeźnickiej. Zaproponowałem GDDKiA, że w trakcie przebudowy ul. Batorego, którą obecnie projektujemy, możemy rozważyć przebudowę skrzyżowania, aby upłynnić ruch i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników dróg - zaznaczył prezydent.

Piotr Barański z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku podkreślił, że z ich perspektywy najbardziej zasadne wydaje się wybudowanie sygnalizacji świetlnej oraz przesunięcie przejść dla pieszych bliżej skrzyżowania, co może znacznie ograniczyć liczbę wypadków.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozważa propozycje miasta dotyczące przebudowy skrzyżowania. Ponadto planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonanie podświetlenia przejść dla pieszych, co dodatkowo przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na tym odcinku drogi.

Czytaj też:

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto