Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzyczny zamach terrorystyczny w klubie Studio [foto]

Mickey Mousoleum
Mickey Mousoleum
11 września w klubie Studio doszło do detonacji gitarowej energii i ciętych słów komentujących naszą rzeczywistość.

Wszystko za sprawą występu grupy Kazik na Żywo, która po kilku latach nieobecności wróciła na pole bitwy polskiego rynku muzycznego. Jako support wystąpiła nowohucka grupa Wu-Hae.

Nie warto już rozprawiać, jak wielką osobowością jest Staszewski, bo w tym temacie powiedziano już wszystko. W sumie nikogo nie dziwi, że kolejne wydarzenie z jego udziałem przyciągnęło mnóstwo osób. Jak zwykle pojawiły się trzy pokolenia. Studio oszalało. Kazik się rozebrał. Sam jednak nie wiem, co sprawia, że pomimo przewidywalności, wydarzenie można uznać za fenomen. Nawet Litza brzmiał, jak całe Acid Drinkers, a na końcu sam zasiadł za perkusją.

Szoku w poincie nie będzie, ale wydaje się, że wszystko za sprawą tego, że on naprawdę potrafi robić to co chce bez względu na panującą modę. - Kuba Wojewódzki rozjechałby mnie błyskawicznie, ja się do takich programów nie nadaję, aczkolwiek prosił mnie bardzo wiele razy a nawet kusił, że będę znał pytania przed programem! To byłyby zbyt duże różnice tempa... Ja jestem mało błyskotliwy i powolny, a jego głównym patentem jest szybkość - stwierdził kiedyś Kazik Staszewski.

Za mało o KNŻ? KNŻ bez tekstów i charyzmy Kazika Staszewskiego grałby po prostu poprawnego rocka, a tymczasem mamy do czynienia z traktowaniem koncertów, jak obowiązkowego wyjazdu do Mekki... czyli poprzeczka nie do przebicia i generalnie SZAŁ.


Poniżej prezentujemy fotorelację z piątkowego wydarzenia.


Kazik na Żywo to polski zespół rapcorowy, powstały w 1991 roku w Warszawie. Zespół (początkowo pod nazwą Kazik) powstał w 1992 w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski i perkusista Kuba Jabłoński. Zespół początkowo grał wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie. Najważniejszym koncertem na początku istnienia kapeli był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992. W 1994 zespół Kazik wydał swoją pierwszą płytę Na żywo, ale w studio. Tuż po nagraniu płyty modyfikacji uległ skład - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym w szeregi wstąpił Robert "Litza" Friedrich. W 1995 ukazała się druga płyta Porozumienie ponad podziałami, a w 1999 Las Maquinas de la Muerte. W połowie 2000 zespół opuścił Robert Friedrich (zastąpił go Olaf "'Off" Deriglasoff). W 2002 wyszła ostatnia płyta podsumowująca działalność koncertową zespołu - Występ. Ostatni koncert grupa zagrała 23 maja 2004 w Warszawie w Parku Skaryszewskim.

Rok później menedżer zespołu, Piotr Wieteska, założył zespół Buldog, do którego zaprosił Kazika Staszewskiego oraz eks-członków Kultu. Grupa na koncertach sygnowanych jako Kazik&Buldog grała oprócz własnych piosenek najbardziej znane utwory KNŻ.

Dnia 29 maja 2008 zapadła decyzja o reaktywacji KNŻ. Pierwszy koncert po reaktywacji KNŻ odbył się 14 lutego 2009 w toruńskim klubie studenckim Od Nowa.






emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto