MŚ piłkarzy ręcznych w Krakowie. Zwycięstwa Holendrów i Norwegów w Tauron Arenie Kraków na wagę awansu. Zobaczcie zdjęcia

Jerzy Filipiuk
15.01.2023, Kraków: mecz Norwegia - Argentyna
15.01.2023, Kraków: mecz Norwegia - Argentyna Anna Kaczmarz
W niedzielę w Tauron Arenie Kraków odbyły się mecze 2. kolejki w grupie F fazy wstępnej XXVIII mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, w których Holandia wygrała z Macedonią Północną 34:24, a Norwegia pokonała Argentynę 32:21. Zwycięzcy spotkań zapewnili już sobie awans do fazy zasadniczej MŚ.

„Pomarańczowi" odnieśli zaskakująco wysokie zwycięstwo nad Macedończykami, których już w przerwie spotkania wygwizdali kibice tej reprezentacji. Wyrównana gra trwała tylko do stanu 3:3, potem przez cały czas przeważali Holendrzy, wykorzystując liczne błędy rywali w defensywie. Reakcja fanów sprawiła, że po zmianie stron Macedończycy zaczęli odrabiać straty, zmniejszyli je do czterech goli (było m.in. 18:22), ale potem stracili cztery kolejne bramki i w końcówce meczu nie mieli już nic do powiedzenia.

W wieczornym meczu Norwegowie nie dali szans Argentyńczykom. Przez większą cześć pierwszej połowy gra była wyrównana, w końcówce tej części gry faworyci z kraju fiordów odskoczyli rywalom na cztery bramki. Na początku drugiej połowy Norwegowie stracili gola, ale odpowiedzieli aż czterema i do końca spotkania - choć trener Jonas Wille dał szanse pograć rezerwowym zawodnikom - kontrolowali sytuację na parkiecie.

W poniedziałek w Tauron Arenie Kraków w ostatnich meczach grupy A Czarnogóra zmierzy się z Chile (godz. 18), a Iran spotka się z Hiszpanią (godz. 20.30). Po dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Hiszpania (4 pkt) przed Czarnogórą, Iranem (po 2 pkt) i Chile (0 pkt).

- Mamy na koncie dwa punkty i one mogą nam pozwolić awansować do drugiej rundy. Jeśli tak się stanie, będziemy się starali jak najwięcej nauczyć, bo mundial to dla mojej ekipy wielka szkoła. Pracuję z tym zespołem od dziesięciu miesięcy i każdy kolejny dzień to czas nauki - powiedział legendarny czarnogórski zawodnik Veselin Vujovic, który obecnie prowadzi reprezentację Iranu.

- Teraz czeka nas mecz z Chile, chcemy z nimi wygrać i dalej walczyć w mistrzostwach. Cieszymy się także ze wsparcia naszych fanów, którzy dotarli także do Krakowa i głośno nam pomagają. Z ich dopingiem gra się nam lepi - podkreślił prawy rozgrywający Czarnogóry Branko Vujovic, który na co dzień reprezentuje barwy Industria Kielce (oba cytaty za zprp.pl).