MŚ piłkarzy ręcznych 2023. Wysoka wygrana i awans Francuzów. Emocje tylko przed przerwą w meczu w Tauron Arenie Kraków

Jerzy Filipiuk
Francuzi już przed meczem z Iranem byli pewni awansu do ćwierćfinału
Francuzi już przed meczem z Iranem byli pewni awansu do ćwierćfinału Artur Bogacki
W drugim piątkowym meczu grupy I fazy zasadniczej XXVIII mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, rozegranym w Tauron Arenie Kraków, Francja wygrała z Iranem 41:29. Jako druga drużyna - po Hiszpanii - zapewniła już sobie awans do ćwierćfinału.

Francja - czwarta drużyna mistrzostw świata 2021 i mistrzostw Europy 2022 - była zdecydowanym faworytem spotkania z czwartym zespołem mistrzostw Azji 2022, który dopiero po raz drugi występuje w MŚ (w 2015 roku w Katarze zajął 21 miejsce, czyli trzecie od końca; triumfowali wtedy właśnie „Trójkolorowi").

Irańczycy jako pierwsi zdobyli gola, wyrównaną walkę nawiązywali do 10 min, do stanu 7:7. Potem jednak stracili trzy kolejne bramki i było 7:10. Faworyzowani Francuzi (wśród których nie brakowało zwykle rezerwowych zawodników) rozkręcali się w miarę upływu czasu i do przerwy zapewnili sobie prowadzenie czterema trafieniami.

Po zmianie stron „Trójkolorowi" zdobyli cztery gole i odskoczyli rywalom na 22:14. Do końca meczu panowali na parkiecie, odnosząc wysokie zwycięstwo i awansując - kosztem Hiszpanów - na pierwsze miejsce w tabeli. W niedzielę o godz. 20.30 obaj rywale zmierzą się ze sobą. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału z pozycji lidera.