Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Monty Python i Święty Graal - pokaz na 40-lecie premiery

kr
materiały promocyjne
Po 40 latach od premiery, MONTY PYTHON I ŚWIĘTY GRAAL zagości w Kinie Pod Baranami! Film zostanie zaprezentowany w odnowionej wersji, uzupełnionej o dodatkowy występ Pythonów. Jedyny seans w środę, 14 października, o godz. 19.15.

W czasie gdy w Polsce miała swoją premierę Ziemia Obiecana Andrzeja Wajdy, Edward Gierek wciąż zajmował stanowisko I sekretarza KC PZPR, a ludzie stali godzinami w wijących się kolejkach do sklepów, pewna grupa Brytyjczyków (i jeden Amerykanin) starała się przekonać widownię, że konno można jeździć uderzając kokosem o kokos...

Właśnie mijają 4 dekady od premiery kultowej komedii o królu Arturze i jego towarzyszach. 14 października Kino Pod Baranami oraz kina na całym świecie będą świętować to wydarzenie w oparach nieuniknionego absurdu. Gratką dla stęsknionych fanów będzie specjalne wprowadzenie do filmu, przygotowane przez Terry’ego Jonesa, Terry’ego Gilliama, Michaela Palina, Erica Idle’a i Johna Cleese’a oraz niepowtarzalna możliwość wspólnego zaśpiewania trzech pythonowych piosenek.

Odrestaurowana edycja niezapomnianych wojaży rycerzy okrągłego stołu jest doskonałą okazją do wspólnego świętowania nonsensu w Kinie Pod Baranami.

Film zostanie wyświetlony w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
BILETY: 23 zł

O FILMIE:
MONTY PYTHON I ŚWIĘTY GRAAL | MONTY PYTHON AND THE HOLY GRAIL
reż. Terry Gilliam, Terry Jones, Wielka Brytania 1975, 91’
Artur, król Brytyjczyków i pogromca Saksonów, zjeździł cały kraj w poszukiwaniu szlachetnych rycerzy, którzy zamieszkaliby wraz z nim w zamku Camelot. Na swej drodze spotkał sir Bedevere'a, Sir Lancelota zwanego Walecznym, sir Galahada zwanego Czystym i sir Robina, którego trudno nazwać czystym, a już na pewno nie walecznym. Opowieści o ich wyczynach przekazywano sobie z pokolenia na pokolenie i tak narodziła się legenda Rycerzy Okrągłego Stołu. Bóg powierzył dzielnym rycerzom niezwykłą misję - polecił im odnaleźć bezcenny kielich zwany Świętym Graalem. Wyprawa pełna była niebezpieczeństw, na naszych bohaterów czyhali bowiem: francuscy szydercy; rycerze mówiący "Ni" i zabójczy królik. Wszystko jednak skończyło się dobrze - przynajmniej dla niektórych z nich...

Film masuje przeponę i wyśmiewa ludzką ignorancję, podkreśla absurdy tkwiące w religii, wyszydza atrakcyjność systemów politycznych, przekreśla arturiańskie mity i pokazuje, że ludzie z humorem i dystansem do świata żyją dłużej (...)
Darek Kuźma, onet.film.pl

Stroje Matta Damona nie nadawały się do noszenia, bo były głównie z poliestru, i strasznie się w nich pocił, ale miały niesamowite wzory. Robiliśmy kostiumy z obrusów i zasłon prysznicowych.
Jeden z reżyserów filmu o czymś zupełnie innym

(...) to film, którego fabuła ma bliżej nieokreślony początek, bliżej nieokreślony środek i która kończy się, a raczej po jakimś czasie zostaje przerwana.
New York Times, 1975

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27, Kraków

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto