Młodzieżowe mistrzostwa Polski w futsalu kobiet. Prądniczanka Kraków w półfinale! Dużo emocji w Tauron Arenie [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
4.12.02021, Tauron Arena Kraków: mecz Prądniczanka - Ślęza Wrocław
4.12.02021, Tauron Arena Kraków: mecz Prądniczanka - Ślęza Wrocław Facebook Prądniczanka Kraków Girls
Prądniczanka Kraków awansowała do półfinału młodzieżowych mistrzostw Polski w futsalu kobiet (U-19), które odbywają się w małej hali Tauron Areny Kraków. Wanda Kraków zajęła trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

W turnieju, zorganizowanym z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Prądniczanki, występowało 16 drużyn, które rywalizowały w czterech grupach. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do czołowej ósemki, która w niedzielę grać będzie o medale systemem pucharowym. Mecze trwają dwa razy po 12 minut.

W swym pierwszym sobotnim meczu Prądniczanka wygrała ze Ślęzą Wrocław 3:1. Bramki dla krakowskiej drużyny strzeliły Wiktoria Malinowska, Maja Rojek i - tuż przed przerwą - Sonia Nierychło. Ich rywalki odpowiedziały golem - po ładnej akcji - w końcówce meczu Zuzanny Walczak, która potem mogła doprowadzić nawet do remisu.

W drugim spotkaniu Prądniczanka pokonała Pogoń Tczew 5:4, choć w 3 min przegrywała 0:2, w 11 min 0:3, a w 13 min 2:4. Dla miejscowego zespołu po dwa gole uzyskały Natalia Wróbel i Amelia Talaga, a jedną - samobójczą - Julia Jędrzejewska. Ta ostatnia strzelił też dwie bramki dla swej drużyny, dla której trafienia dołożyły też Magdalena Sobal i Katarzyna Nowak.

Na inaugurację sobotnich występów Wanda zremisowała z Czarnymi Sosnowiec 2:2. Po dwa trafienia zanotowały Julia Kozicka i Alicja Stolarczyk. Wanda dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale jej rywal szybko doprowadzał do wyrównania. W końcówce meczu sosnowiczanki miały dużą przewagę, ale nie wykorzystały m.in. rzutu karnego (Stolarczyk strzeliła nad poprzeczkę).

W drugim meczu Wanda zremisowała z Rolnikiem Głogówek 1:1. Oba gole padły tuż przed przerwą. Najpierw Julia Kozicka głową wykorzystała kontrę krakowianek, a potem wyrównała z rzutu karnego Aleksandra Sobkowicz (była to pierwsza bramka Rolnika w tym turnieju). Po zmianie stron obie drużyny miały swoje okazje, ale brakowało im skuteczności.

Wyniki w "krakowskich" grupach

Prądniczanka Kraków - Ślęza Wrocław 3:1 (3:0), bramki: Malinowska 6, Rojek 8, Nierychło 12 - Walczak 10.
Prądniczanka Kraków - Pogoń Tczew 5:4 (2:3), bramki: Wróbel 11 i 15, Talaga 17 i 18, Jędrzejewska 11 sam. - Jędrzejewska 1 i 10, Sobal 3, Nowak 13.

Inne mecze w grupie A: Pogoń - UKKS Istebna 4:1 (3:1), Ślęza - Istebna 2:2 (1:1). Końcowa kolejność w grupie: 1. Prądniczanka 9 pkt, 2. Pogoń 6 pkt, 3. Ślęza 1 pkt, 4. Istebna 1 pkt.

Wanda Kraków - Czarni Sosnowiec 2:2 (1:1), bramki: Kozicka 8 i 16 - Stolarczyk 10 i 17.
Wanda Kraków - Rolnik Głogówek 1:1 (1:1), bramki: Kozicka 12 - Sobkowicz 12.

Inne mecze w grupie B: Rolnik - AZS UAM Poznań 0:3 (0:1), AZS UAM - Czarni 1:1 (1:1). Końcowa kolejność w grupie: 1. AZS UAM 7 pkt, 2. Czarni 5 pkt, 3. Wanda 2 pkt, 4. Rolnik 1 pkt.

W pierwszym niedzielnym ćwierćfinale Prądniczanka wygrała z Czarnymi Sosnowiec 2:1. Gospodynie objęły prowadzenie w pierwszej połowie meczu po strzale Natalii Wróbel, która wykorzystała podanie z rzutu rożnego. Zaledwie kilkanaście sekund później wynik podwyższyła Amelia Talaga. Sosnowiczanki odpowiedziały tylko jednym golem, zdobytym po przerwie przez Alicję Stolarczyk 17.

I ćwierćfinał: Prądniczanka Kraków - Czarni Sosnowiec 2:1 (2:0), bramki: Wróbel 7, Talaga 8 - Stolarczyk 17.