Mistrz Polski ograny przez beniaminka. Wisła - Podbeskidzie 0:1 [zobacz zdjęcia]

Wisła nieoczekiwanie przegrała na własnym stadionie z ...
Wisła nieoczekiwanie przegrała na własnym stadionie z ... Łukasz Żołądź
Wisła nieoczekiwanie przegrała na własnym stadionie z Podbeskidziem. Zwycięską bramkę dla "Górali" zdobył Dancik.

Bez goli w Krakowie. Cracovia remisuje bezbramkowo z Polonią [zdjęcia]

W obecnym sezonie gra mistrza Polski nie zachwyca, ale po zwycięstwie nad Fulham można było się spodziewać, że Wisła upora się też z Podbeskidziem. Rzeczywistość okazała się dla krakowian brutalna. Zawodnicy Maaskanta razili nieporadnością. W 28 minucie goście wykorzystali słabą dyspozycję wiślaków. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła na głowę Dancika, który nie miał problemów z pokonaniem Pareiki.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Wynik próbował zmienić Garguła, ale po jego uderzeniach futbolówka nie znalazła drogi do bramki. W doliczonym czasie gry doskonałą okazję zmarnował Junior Diaz.

Fatalna postawa wiślaków nie napawa optymizmem przed najbliższym meczem pucharowym. Po tym, co dziś zobaczyli kibice przy Reymonta 22, pewnie trudno im uwierzyć, że w czwartek krakowianie ograją na Craven Cottage londyński Fulham.

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
0:1 Dancik 27’

Wisła Kraków: Pareiko – Lamey (86’ Diaz), Jaliens, Chavez (64’ Jovanović), Paljić – Wilk, Nunez (42’ Boguski) – Iliev, Garguła, Kirm – Biton

Podbeskidzie: Zajac – Sokołowski, Dancik, Konieczny, Górkiewicz – Sacha, Nather, Łatka, Patejuk (73’ Sikora) – Cohen (78’ Rogalski) – Demjan (83’ Cieśliński)

Żółte kartki: Wilk (Wisła) – Łatka, Rogalski (Podbeskidzie)
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 13 620