Medale Młodych Smoków z Wawelu Kraków w mistrzostwach Polski sztafet

Krzysztof Kawa
Lekkoatleci Wawelu Kraków wrócili z mistrzostw Polski sztafet w świetnych nastrojach WKS Wawel/Facebook
Z mistrzostw Polski sztafet, które w miniony weekend zostały rozegrane w Słupsku, lekkoatleci Wawelu Kraków wrócili z trzema medalami. - Wystawiliśmy cztery sztafety z wiarą w zdobycze medalowe oraz dwie dodatkowe na dystansach średniodystansowych – opowiada trener Radosław Czyż.

Najbardziej prestiżową sztafetą, której wyniki były zaliczane do klasyfikacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, był MIX 4x400 m w kategorii wiekowej U-18 (junior młodszy). Krakowianie zdobyli w niej najcenniejszy, srebrny medal, dając się pokonać tylko jednej z 22 sztafet.

W składzie ekipy prowadzonej przez Radosława Czyża znaleźli się Maksymilian Zapała, Julia Sadkiewicz, Karol Banaszek i Jasmine Kanakanti, a więc ci sami zawodnicy, którzy przed trzema miesiącami wywalczyli brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski U-18.

Medale z tego samego kruszcu zdobyły w Słupsku sztafety 4x200 m U-16, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.

W składzie chłopców wystartowała trójka podopiecznych Radosława Czyża: Grzegorz Wołowiec, Kacper Kędzior i Igor Staszek oraz Maksymilian Korzeniowski, biegacz trenujący w Wawelu pod okiem Pauliny Gaj.

Zespół dziewcząt składał się natomiast z trzech zawodniczek Jerzego Kaduszkiewicza, były to Patrycja Dragow, Natalia Nowak i Nina Orłowska, a bieg na pierwszej zmianie rozpoczęła Nina Lalewicz z grupy trenera Czyża.

- Ja osobiście poszedłem za ciosem i po halowym sukcesie, gdy zdobyłem potrójny tytuł mistrza świata Masters, wystartowałem z moimi zawodnikami w sztafecie 4x200m Open. Zajęliśmy miejsce tuż za podium. Pobiegłem z Michałem Gorzkowiczem oraz Maciejem Kopciem i Janem Łakomy. Dla ostatniego z wymienionych, który jest juniorem młodszym, był to debiut w kategorii seniorskiej – opowiada Radosław Czyż.