Mecz Olimpia - Cracovia 2:0. Suworow nie ocalił drużyny

Maciej Kmita, Grudziądz
Mecz Olimpia Grudziądz - Cracovia zakończył się porażką "Pasów" 0:2. W porównaniu z meczem z Wartą w Poznaniu (2:2) miejsce w składzie Cracovii stracili Krzysztof Nykiel, Bojan Puzigaca i Marcin Budziński. Zastąpili ich Damian Dąbrowski (pierwszy występ od początku spotkania), Milos Kosanović i wracający po urazie Vladimir Boljević. Ponadto na "swoją" pozycję, czyli lewą obronę, wrócił Adam Marciniak.

Olimpia zaczęła cofnięta na swoją połowę, czekając na błąd rozgrywającej atak pozycyjny Cracovii. Mimo to, to gospodarze pierwsi zagrozili rywalom: w 8 min po centrze Macieja Rogalskiego z rzutu wolnego i "główce" Adama Cieślińskiego Krzysztof Pilarz z trudem sięgnął uderzonej przy słupku piłki.

Po tej sytuacji miejscowi zmienili taktykę i zaczęli grać wysokim pressingiem, zwłaszcza przy wznowieniach przez Cracovię gry od bramki. Krakowianie nie mogli sobie z tym poradzić i efektem tego był gol na 1:0. Pomogło w tym też nieodpowiedzialne zachowanie Roka Strausa, który biegł z piłką wszerz boiska przed swoim polem karnym. Cieśliński bez dużego wysiłku mu ją odebrał i uruchomił Rogalskiego, który pokonał Pilarza strzałem z 10 metrów w kierunku dalszego rogu.

Po zmianie stron Aleksandr Suworow rozruszał nieco atak "Pasów", potrafił utrzymać się przy piłce w asyście rywali, ale większych efektów jego gry nie było. W 58 min jego strzał z woleja z 7 metrów nogami obronił Wróbel i była to w zasadzie jedyna bramkowa sytuacja Cracovii w drugiej połowie. Chociaż krakowianie grali lepiej niż przed przerwą, groźniej było pod bramką Pilarza, który w 64 min wygrał pojedynek z Cieślińskim, a w 82 min obronił nawet strzał Roberta Szczota z rzutu karnego, podyktowanego za faul Dąbrowskiego na Adrianie Frańczaku.

Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0 (2:0)
Bramki: Rogalski 13, Staniek 16.
Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).
Widzów: 1500.
Olimpia: Wróbel 5 - Woźniak 5, Staniek 6, Łabędzki 6, Pisarczuk 5 - Szczot 4, Kłus 7, KryszakI 7, RogalskiI 7 (65 Frańczak) - Ruszkul 5 (74 Smoliński), Cieśliński 6 (87 Gawęcki).
Cracovia: Pilarz 7 - DąbrowskiI 4 (82 Budziński), ŻytkoI 4, KosanovićI 4, MarciniakI 5 - ZejdlerI 4 (46 Suworow 5), Szeliga 5, Straus 3 - Bernhardt 4, Boljević 4, Dudzic 3 (65 Steblecki).

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?