Matura 2012: informatyka, chemia p. podstawowy,rozszerzony [ARKUSZE, ODPOWIEDZI, PODSUMOWANIE]

Marcin Karkosza
archiwum Polskapresse
Dziś maturzyści zdawali pisemny egzamin z informatyki. W Małopolsce zdawały go 344 osoby, z czego 201 osób na poziomie rozszerzonym.

Matura 2012: informatyka - poziom podstawowy. Cz. I [ARKUSZE]

Matura 2012: informatyka - poziom podstawowy. Cz. II [ARKUSZE]

Matura 2012: informatyka - poziom rozszerzony. Cz. I [ARKUSZE]

Matura 2012: informatyka - poziom rozszerzony. Cz. II [ARKUSZE]

Maturzyści rozpoczęli pisać o godz. 9. W wersji podstawowej egzamin trwał 195 minut, natomiast w wersji rozszerzonej aż 240 minut. Informatyka jest tym samym przedmiotem z którego egzamin maturalny był najdłuższy.

Zarówno wersja podstawowa jak i wersja rozszerzona pisemnego egzaminu z informatyki podzielona była na dwa arkusze. W każdym z arkuszy znajdowały się po trzy zadania. W pierwszym arkuszu kolejne zadania punktowane były maksymalnie za 7, 8 oraz 5 punktów (łącznie 20 punktów), natomiast w arkuszu drugim za każde z trzech zadań zdobyć można było maksymalnie 10 punktów (łącznie 30 punktów).

W wersji podstawowej na pierwszą część egzaminu przeznaczono 75, natomiast na drugą cześć 120 minut. Pojawiły się tu zadania zarówno otwarte jak i testowe. Uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością ciągu Fibonacciego. Jedno z zadań dotyczyło rekrutacji na studia, w innym z kolei uczniowie musieli obliczać cenę diamentów.

Matura 2012 język polski: poziom podstawowy [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PODSUMOWANIE]

Matura 2012 język polski: egzamin zakończony [ARKUSZE I ODPOWIEDZI WKRÓTCE!]. Jak Wam poszło?

Matura 2012: język polski poziom rozszerzony [ARKUSZE, ODPOWIEDZI, PODSUMOWANIE]

Matura 2012: język polski - poziom rozszerzony [PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE wkrótce]

Matura 2012 polski: ODPOWIEDZI DO TESTU! Poziom podstawowy

Egzamin na poziomie rozszerzonym trwał dłużej. Na napisanie pierwszej oraz drugiej części egzaminu uczniowie mieli odpowiednio 90 i 150 minut. W zadaniach pojawiła się m.in. funkcja rekurencyjna. Zadania dotyczyły natomiast szyfrowania czy Trójkąta Pascala. Pojawiło się też zadanie, w którym maturzyści musieli dopasować tablice rejestracyjne w firmie zajmującej się wynajmem samochodów.

O 14 rozpoczął się drugi dzisiejszy egzamin. Ponad 4 tys. Małopolan napisze test z chemii. 580 z nich napisze dwugodzinną wersję podstawową, natomiast ponad 3,5 tys. wersję rozszerzoną, która potrwa 150 minut.

Uczniowie mogą zdawać do sześciu przedmiotów dodatkowych. Do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język mniejszości etnicznej, język regionalny (kaszubski), wiedza o społeczeństwie oraz wiedza o tańcu. Chętni mogą zdawać je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Wielu uczniów ma już za sobą wszystkie obowiązkowe egzaminy pisemne. Tych, którzy nie zdawali języka angielskiego wciąż czeka jednak test z wybranego języka obcego nowożytnego. Licealiści będą zdawać jeszcze: niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański oraz włoski. Egzaminy z tych przedmiotów odbędą się kolejno 16, 18, 21, 22, 24 maja.

Obowiązkowo oprócz języka obcego, należało zdać pisemnie język polski oraz matematykę. Egzaminy z tych przedmiotów odbywały się jednak przez pierwsze 4 dni matury. Aby zdać egzamin dojrzałości należy w części ustnej i pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego otrzymać co najmniej 30% możliwych do uzyskania punktów. Maturzysta, który nie zda jednego egzaminu, będzie mógł przystąpić do poprawki pod koniec sierpnia.

W tym roku egzaminy pisemne potrwają do 25 maja.

[Matura 2012: język angielski - poziom podstawowy [ARKUSZE, ODPOWIEDZI wkrótce]](https://krakow.naszemiasto.pl/matura-2012-jezyk-angielski-poziom-podstawowy-arkusze/ar/c5-1396939#fb51c1bb037fda86,1,3,5<br>

)

Matura 2012: język angielski - poziom podstawowy. Jak wam poszło? [ARKUSZE, ODPOWIEDZI wkrótce]

Matura 2012: język angielski - poziom podstawowy [PYTANIA, ARKUSZE, ODPOWIEDZI wkrótce]

[Matura 2012: matematyka - poziom podstawowy [ODPOWIEDZI]](https://krakow.naszemiasto.pl/matura-2012-matematyka-poziom-podstawowy-odpowiedzi/ar/c5-1393845#ef8deabe3f2e721f,1,3,5<br>

)

Matura 2012: matematyka - poziom podstawowy [ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI wkrótce]

Wybieramy Superkota! Zgłoś swojego zwierzaka i zgarnij dla niego nagrody!

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie