Przebita opona © Canva
[2/11]

Przebita opona

Skutecznie potrafi zepsuć każdą podróż i stworzyć opóźnienie w dotarciu do celu. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie wymienić koła, warto mieć usługę Assistance.
Co zrobić żeby do tego nie dopuścić? Trudno temu zapobiec, bo często przyczyną jest najechanie na coś ostrego, czego nie byliśmy w stanie zauważyć. Warto ostrożnie wjeżdżać na krawężniki – zbyt agresywne najechanie również może skutkować przebiciem opony.
Jak się zabezpieczyć? Woź ze sobą zapasowe koło (regularnie kontroluj jego poziom ciśnienia) oraz wszystko, co jest niezbędne do wymiany koła w razie przebicia opony: podnośniki klucz do kół.

Najczęstsze usterki samochodów potrafią każdemu skutecznie zepsuć radość z posiadania samochodu. Każdy model auta ma swoje słabe punkty i doświadcza usterek, o których możliwości wystąpienia użytkownicy innych pojazdów nawet nie wiedzą, ale są też takie rzeczy, które prędzej czy później zdarzą się w każdym samochodzie. Takich awarii najczęściej można uniknąć tylko prewencją, o co warto zadbać zawczasu. Kiedy dopuścimy do zniszczenia jednego elementu, może się okazać, że przy okazji uszkodzą się także inne, a naprawa będzie bardzo kosztowna. Na co zwracać uwagę? Co zdarza się najczęściej? Zobacz w galerii!