Marsz w górę

n
Skra Bełchatów - Wisła Kraków 2:3 (25:20, 21:25, 20:25, 25:21, 8:15) Wiślaczki kontynuują dobrą passę i pną się w górę tabeli. Skra nie zwykła przegrywać we własnej hali nie sprostała podopiecznym Ryszarda Litwina.

Skra Bełchatów - Wisła Kraków 2:3 (25:20, 21:25, 20:25, 25:21, 8:15)

Wiślaczki kontynuują dobrą passę i pną się w górę tabeli. Skra nie zwykła przegrywać we własnej hali nie sprostała podopiecznym Ryszarda Litwina. W I secie remis utrzymywał się do stanu 12:12. Krakowianki nie potrafiły zatrzymać ataków gospodyń, a popełniały zbyt dużo błędów także w innych elementach. Za to w II secie przyjezdne od początku zdobyły przewagę i stopniowo ją powiększały. Wyróżniała się skutecznością ataków Agnieszka Mitręga. W następnej partii początkowo prowadziły bełchatowianki, ale wiślaczki błyskawicznie odrobiły trzypunktową stratę, zdobywając dziesięć punktów z rzędu. Zawodniczki Skry popełniały mnóstwo błędów w przyjęciu i ataku. Odprężone zwycięstwem w dwóch setach krakowskie siatkarki nie miały wystarczającej determinacji do wygrania trzeciego. Zbyt dużo niewymuszonych błędów nie mogło pozostać bez przykrych skutków.

Na szczęście odmienione przystąpiły do piątego seta. Przeważały w każdym elemencie wygrywając bezdyskusyjnie.

SKRA: Grelowska, Pikoń-Sikora, Łukaszewska, Stasiak, Bieńkowska, Skorupa - Grądzka (l),: Górny, Gawin.

WISŁA: Kunc, Miś, Surma, Piątek, Mitręga, Kolendowska - Targosz (l), Sikora, Barbaszewska.

Wyniki: Olimpia Jawor - MMKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:19, 22:25, 25:21, 18:25, 15:11) CHTPS Chodzież - Pronar-Zeto-AZS Białystok 0:3 (20:25, 15:25, 14:25), TPS Rumia - Piast Szczecin 0:3 (15:25, 22:25, 18:25), WSBiP Ostrowiec Św. - Sokół Chorzów 3:0 (25:16, 25:18, 25:18), Start Łódź - Politechnika Częstochowa 0:3 (24:26, 21:25, 18:25).