Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Małopolska w Cannes

ECe
Kolejny raz Małopolska, jako jedyny region z naszego kraju, zaprezentowała się na międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwetsycji w Cannes. Na Lazurowym Wybrzeżu przedstawiły się też polskie miasta: Warszawa, ...

Kolejny raz Małopolska, jako jedyny region z naszego kraju, zaprezentowała się na międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwetsycji w Cannes. Na Lazurowym Wybrzeżu przedstawiły się też polskie miasta: Warszawa, Gdańsk, Szczecin, Wrocław.

W poprzednim tygodniu odbywały się w Cannes 13. Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2003. Stoisko zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego SA w Krakowie było kolejny raz jedynym stoiskiem prezentującym polski region. Obok przedstawiły się bowiem miasta: Warszawa, Szczecin, Wrocław, Gdańsk.

Województwo małopolskie przedstawiło przede wszystkim swoje propozycje inwestycyjne. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA w Krakowie zgromadziła liczne oferty jednostek samorządu terytorialnego z całego regionu oraz propozycje krakowskich developerów. Kraków i Małopolska umacniają swe atrakcyjne miejsce na mapie inwestycji zewnętrznych - naszym regionem interesują się coraz częściej inwestorzy, którzy dotąd angażowali pieniądz na obszarze Polski Centralnej.

Pierwsze spotkania potwierdziły zainteresowanie Krakowem i Małopolską przede wszystkim jako regionem turystycznym i aktywnego wypoczynku, w którym można rozwijać sieci hotelowe i handlowe. W mniejszym stopniu zaś postrzega się region jako teren, gdzie można inwestować w obiekty biurowe i przemysłowe. inwestorów chcących zaangażować swój kapitał w sieci hotelowe, obszary handlowe i tereny wypoczynkowe.

Odbyte rozmowy dowodzą zainteresowania polskimi inwestorami ze strony developerówz regionów Europy środkowej i wschodniej. Swoje oferty przedstawili goście z Rosji, Ukrainy, Czech, Słowacji i Bułgarii, którzy uznali, iż polski potencjał gospodarczy jest równie interesujący, jak inwestorzy z Europy zachodniej czy z USA.

Odbyło się wiele spotkań dających szansę na bezpośrednią współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami z branży nieruchomości, jak również z Regionalnym Centrum Obsługi Inwestora MARR SA. Pierwsze kontakty z przedstawicielami władz Małopolski i MARR SA nawiązali także, reprezentowani na targach, przedstawiciele firm już obecnych na polskim rynku. Wiele pytań dotyczyło ogólnej sytuacji ekonomicznej Polski, planów rozwojowych Krakowa, tendencji na rynku nieruchomości w kontekście wejścia Polski do UE.

Władze województwa małopolskiego i Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA rozmawiały również o wielu projektach ważnych z punktu widzenia rozwoju regionu. Niezwykle cenne było spotkanie z dyrektorem zarządzającym niemieckiej firmy ECE Management, która w imieniu Tishman Speyer Properties będzie wykonawcą części Nowego Miasta w Krakowie. Tematem rozmowy była budowa nowego Dworca PKS. Spotkania dotyczyły także rozbudowy obszaru Strefy Inwestycyjnej Kraków-Południe MARR S. oraz projektów proponowanych we współpracy z Polską Izbą Przemysłowo-Handlową z Paryża.

Swoistą nowością tegorocznych targów jest znacząca obecność inwestorów i developerów z krajów azjatyckich (Japonia, Malezja, Tajwan), arabskich (Bejrut, Dubaj) i Stanów Zjednoczonych. Tradycyjnie największe stoiska należą do dużych miast europejskich (Paryż, Londyn, Bruksela, Amsterdam, Frankfurt) oraz międzynarodowych korporacji inwestycyjnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: W Polsce przybywa pracowników z Ameryki Południowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto