Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Małopolska Noc Naukowców 2012 [zobacz program]

Redakcja
Marek Gwóźdź
Czy cytryna może świecić a ogórek śpiewać? Czy można widzieć uszami lub zobaczyć prąd? Czy Himalaje mogą być jeszcze wyższe?

Małopolska Noc Naukowców obędzie się już szósty raz. Organizatorzy zapraszają wszystkich 28 września, na niezwykłe wydarzenia, które dziać się będą w czterech miastach regionu: w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach.

Skąd się biorą naukowcy?

- Naukowcy mimo, że są specjalistami od magii, wcale nie biorą się z kosmosu... To w każdym z nas drzemie mały naukowiec. Wszytko zależy od tego jaką mamy wyobraźnię, co jest naszą pasją i kogo napotkamy w życiu na swojej drodze - zachęcają organizatorzy akcji.

Małopolska Noc Naukowców 2012

Małopolska Noc Naukowców daje każdemu szansę uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania: "dlaczego?" i "jak to się dzieje?" Jednych zadziwi, innych wprawi w zachwyt, a jeszcze innych zaskoczy, bo tylko podczas Nocy Naukowców w Małopolsce mamy okazję dowiedzieć się czy cytryna może świecić, rodzynka tańczyć, a ogórek śpiewać, czy można widzieć uszami, przyprawić roślinie zęby, zobaczyć prąd, czy Himalaje mogą być jeszcze wyższe, odbyć wędrówkę po wyższych wymiarach, poznać sekrety roślin owadożernych, przekonać się, co w laboratorium szumi, piszczy i burczy dniem i nocą?

Tej Nocy zobaczymy wahadło odwrócone, potwora z bagien, poznamy podwójną naturę światła, spotkamy się z naukowcami, którzy opowiedzą m.in. o najnowszych odkryciach w CERN i połączą się na żywo z pokojem kontrolnym eksperymentu ATLAS w CERN w Genewie.

Poznamy tajniki skutecznej komunikacji czyli dowiemy się jak mówić, aby nas słuchano i rozumiano. Obejrzymy projekcję filmu na 80-letnim projektorze, dowiemy się dlaczego mydło pomaga w praniu, poznamy tajemnice biofizyki, zadziwiający świat pszczół, czarodziejskie właściwości wody.

Nocy Naukowców daje możliwość spotkania naukowców nie tylko w laboratoriach, salach wykładowych, gdzie pracują na co dzień, ale i w nietypowych sytuacjach i nietypowych rolach. W tą wyjątkową Noc każdy będzie mógł odwiedzić miejsca niedostępne na co dzień, często takie, które otwierają swoje drzwi tylko podczas Nocy Naukowców.

Przykładów takich miejsc jest wiele, np. wyjątkowy na skalę Polski Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie, Instytut Fizyki Jądrowej PAN, laboratoria Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Korporacyjnego Centrum Badawczego ABB w Krakowie.

Małopolska Noc Naukowców: zobacz program

Zobacz na MM:Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto