Małopolska liga juniorów. Gol Patryka Formasa uskrzydlił Sołę Oświęcim. Termalica wzięła wszystko

Jerzy Zaborski
Patryk Formas zdobył w rundzie jesiennej 7 goli na boiskach małopolskiej ligi juniorów starszych. Fot. Jerzy Zaborski
Soła Oświęcim nie uchwyciła kontaktu ze ścisłą czołówką małopolskiej piłkarskiej ligi juniorów starszych, bo przegrała wyjazdowe spotkanie Termalicą Nieciecza (1:3).

Być może oświęcimianie byli zmęczeni podróżą, bo swój rytm złapali dopiero po stracie gola z rzutu wolnego.

Druga połowa rozpoczęła się doskonale do oświęcimian. Patryk Formas „przeczytał” zagranie przeciwników spokojnie rozgrywających piłkę i potem miał już przed sobą tylko bramkarza. - W strzał oddany z około 20 metrów włożyłem całą sportową złość – opowiada oświęcimski napastnik. - Piłka po rękach bramkarza wpadła w „okienko”. Ten gol dodał nam wiary, że możemy się pokusić nawet o zwycięstwo.

Jednak po faulu Tomasza Gardyńskiego gospodarze dostali karnego, którego na gola zamienił Krzysztof Iwanicki.

Przyjezdni mogli wyrównać, lecz Erykowi Zontkowi w polu karnym odskoczyła piłka, więc Krzysztof Mizera miał czas na skorygowania ustawienia między słupkami. Dobrze skrócił kąt strzału oświęcimskiemu napastnikowi i szansa na remis przepadła.

W ostatniej minucie miejscowi trafili po raz trzeci, po rzucie rożnym, stawiając pieczęć na wygranej.

- Przed nami jeszcze ostatni mecz, na własnym boisku przeciwko Sandecji Nowy Sącz, który postaramy się wygrać – deklaruje Patryk Formas. - Wprawdzie nasza seria siedmiu spotkań bez porażki została przerwana, ale chcemy zacząć nową odliczankę, aby przeszła nam już na rundę wiosenną.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Soła Oświęcim 3:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Iwanicki 28, 1:1 Formas 46, 2:1 Iwanicki 66 karny, 3:1 Morys 89.

Termalica: Mizera – Kordela, Wanicki, Leżoń, Marcel Nowak (80 Łapa) – Baran (55 Kowalski), Kuczek (80 Panek), Iwanicki, Kuta – Łos, Kuchta (65 Morys).

Soła: Pawela – Łukasik (46 Wójtowicz), Gardyński, Narwojsz, Płonka (70 Ogórek) – Ochman, Ryszka, Maksymilian Nowak, Kukiełka – Zontek, Formas (75 Byrski).

Sędziował: Karol Łuszcz (Żabno). Żółte kartki: Wanicki, Łos, Kowalski. Widzów: 50.

Inne mecze:

AS Progres 2000 Kraków – Dunajec Zakliczyn 10:1, Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice 8:1, Garbarnia Kraków – Sokół Słopnice 4:1, Unia Tarnów – Dalin Myślenice 3:3, Hutnik Kraków – Dunajec Nowy Sącz 6:1, Limanovia – AP Profi Zielonki 4:2.