„Malinowa przygoda”, czyli jak matka nauczycielka znalazła idealne miejsce dla swojego dziecka

Artykuł sponsorowany Natalia Wróblewska
Podobno dziecko około 3-go roku życia zaczyna odczuwać chęć posiadania kolegów i koleżanek – tak mówi psychologia rozwojowa. Bardzo ważne w tym czasie stają się dla niego relacje rówieśnicze. Oczywiście nadal (a może na szczęście) na pierwszym miejscu pozostają rodzice, jednak nie tak jak do tej pory. Zaczynają liczyć się nowe więzi, nowe doświadczenia, dziecko zauważa, że kolega albo koleżanka wnosi w zabawę nową jakość. Po prostu przychodzi brutalna prawda – MAMA NIE WYSTARCZA. Nie bez powodu zatem okres przedszkolny zaczyna się właśnie w wieku 3 lat. I tu pojawia się zasadniczy problem chyba każdej mamy… gdzie mu będzie lepiej? Albo przynajmniej równie dobrze… ?

Dlaczego „Malinowy Domek”?

Spośród setek różnych ofert, propozycji, stron internetowych i szyldów reklamujących przedszkola, w których hasła reklamowe obiecują, że zrobią z Twojego dziecka naukowca na miarę Einsteina, sportowca klasy Lewandowskiego czy przynajmniej miejskiego Beara Gryllsa, potrafiącego przetrwać w zgiełku wielkiego miasta, pojawia się… „Malinowy Domek”… tak po prostu „Malinowy Domek”.

„Malinowy Domek” – zwykłe, a może i nie takie zwykłe miejsce?

„Tu gdzie ładny domek stoi, każde dziecko chętnie chodzi,
Malinowe to przedszkole, tutaj chodzę ja i Olek.
Razem zamki budujemy, malujemy, rysujemy,
Tu wesołe miny mamy, do zabawy zapraszamy”

Są to słowa naszego przedszkolnego hymnu. Nie bez powodu cytuję je właśnie w tym miejscu. „Malinowy Domek” to przede wszystkim ŚWIETNA ZABAWA. Zabawa i ruch są podstawowymi i naturalnymi formami aktywności dziecka, a co za tym idzie, są podstawą do wszystkich innych procesów poznawczych.

Bardzo ważne jest to, że w „Malinowym Domku” panuje atmosfera wzajemnej życzliwości, zrozumienia oraz poszanowania drugiego człowieka. Dzieci zwracają się do Nauczycieli i wszystkich innych pracowników per „Ciociu”, co dodatkowo wprowadza rodzinną, domową atmosferę. Jedynym minusem jest to, że w domu też zostałam „ciocią” – no cóż, każdy kij ma dwa końce.

„Powietrze pachnie jak Malinowa Mamba”, czyli życie w „Malinowym Domku”

Czymś co wyróżnia „Malinowy Domek” spośród innych przedszkoli jest różnorodność proponowanych zajęć w formie zabaw. Tu po prostu nie ma czasu na nudę  Cytując klasyka „Dawanie dziecku wolności, nie oznacza pozostawianie go samemu sobie” (Maria Montessori). W myśl tej sentencji poza zabawami, w których realizowana jest podstawa programowa jest miejsce na język angielski, cotygodniowe swobodne spotkania z native speakerem, na zabawy gimnastyczne, rytmikę, ceramikę, zajęcia twórczo – kreatywne, podczas których dzieci swobodnie tworzą swoje własne prace plastyczno - techniczne w oparciu o znane dzieła sztuki. Co miesiąc odbywają się warsztaty w leśnikiem, podczas których dzieci mają okazję obcować z przyrodą, poznawać jej tajniki i zachwycać się jej pięknem. Dodatkowo, w tym roku realizowany jest program wewnętrzny „Ekoludek” oraz ogólnopolskie programy „Ekokulturane przedszkole”, w ramach którego dzieci uczą się postaw proekologicznych oraz „Technikoludek”, gdzie dzieci rozmawiają o dobrodziejstwach, ale też i o zagrożeniach płynących ze współczesnej technologii. Jednym z elementów budzących największy zachwyt wśród dzieci są zajęcia z sensoplastyki, gdzie najmłodsi mają możliwość doświadczać niemal każdym zmysłem. Starsi natomiast mogą rozwijać swoje zainteresowania techniczne podczas zajęć z Robotyki.

Przedszkole posiada także bogatą ofertę zajęć popołudniowych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób zapracowanych, którzy chcą dla dziecka „czegoś więcej”. Dla chętnych jest do wyboru: balet, break dance, sztuki walki, taniec towarzyski czy ogólnorozwojowe zajęcia o tajemniczej nazwie „przedszkoliada”. Jednym zdaniem – „Dla każdego coś dobrego”.

„Herbatka malinami” czyli nie za słodka mowa końcowa

Mogłabym wymieniać jeszcze dużo zalet przedszkola o zwykłej/niezwykłej nazwie „Malinowy Domek” jak chociażby dobra lokalizacja, parking, piękne przestronne sale, doskonałe wyposażenie czy rewelacyjna, wykwalifikowana i pełna pasji kadra… Mogłabym, ale powiem tylko, że znalazłam idealne miejsce dla swojego dziecka. Mówię to nie tylko jako przedszkolanka, ale przede wszystkim jako mama, bo uśmiech mojego dziecka każdego dnia po powrocie z przedszkola i nie zamykająca się od opowieści, pełna wypieków buzia mojej córki relacjonującej swój dzień jest najlepszą reklamą!

KONTAKT:

https://malinowydomek.edu.pl/

ŻŁOBKI:

ul. Orlińskiego 3 lok. 11-14, 31-878 Kraków
tel. 510 631 021
e-mail: zlobekmalinowydomek@gmail.com

os. Niepodległości 3A, 31-865 Kraków

tel. 606 77 34 34
e-mail: zlobekmalinowydomek@gmail.com

PRZEDSZKOLA:

os. Oświecenia 31/1A, 31-636 Kraków

tel. 510 631 021
e-mail: przedszkolemalinowydomek@gmail.com

os. Stalowe 16, 31-922 Kraków

tel. 574 438 450
numer telefonu do przedszkola
e-mail: malinowydomekstalowe@gmail.com

ul. Orlińskiego 3, 31-878 Kraków

tel. 510 631 021
numer telefonu do przedszkola
e-mail: przedszkolemalinowydomek2@gmail.com

Dodaj ogłoszenie