Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łukasz Maciejewski zaprasza do Teatru Łaźnia Nowa na Akademię Filmu Polskiego. W programie projekcje i spotkania z artystami

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
"Bo we mnie jest seks"
"Bo we mnie jest seks" Materiały prasowe
Ceniony krytyk filmowy Łukasz Maciejewski przygotował dla krakowskich widzów kolejne propozycje filmowe i spotkania z ciekawymi gośćmi. Cykl startuje w czwartek 17 lutego o godzinie 19 projekcją "Bo we mnie jest seks" i spotkaniem z aktorem Bartłomiejem Kotschedoffem.

FLESZ - Celebryci i fikcyjne faktury

od 16 lat

Program Akademii Filmu Polskiego:

17.02.2022, godz. 19
"Bo we mnie jest seks", reż. Katarzyna Klimkiewicz

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe. „Bo we mnie jest seks” to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej.

Przed seansem odbędzie się spotkanie z Bartłomiejem Kotschedoffem, odtwórcą roli Ryszarda Molskiego.

17.03.2022, godz. 19
"Moje wspaniałe życie", reż. Łukasz Grzegorzek

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka („Kamper”, „Córka trenera”). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”. Rozgrywający się w prowincjonalnej, malowniczej Nysie film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach.

Przed seansem odbędzie się spotkanie z Łukaszem Grzegorzkiem oraz Adamem Woronowiczem.

21.04.2022, godz. 19
"Ucieczka na Srebrny Glob", reż. Jakub Mikurda

„Na srebrnym globie” (1977/1987) Andrzeja Żuławskiego mógł stać się jednym z najbardziej przełomowych filmów science-fiction w historii kina – jeszcze przed „Gwiezdnymi wojnami” George’a Lucasa. Rozmach produkcyjny, gwiazdorska obsada, rewolucyjne kostiumy i scenografia zapowiadały arcydzieło. Dlaczego zatem władze kinematografii PRL wstrzymały produkcję na dwa tygodnie przed końcem zdjęć? Pozostał film-legenda, który nadal inspiruje filmowców z całego świata oraz rozgrzewa emocje dawnych członków ekipy równie silne dziś co 40 lat temu. „Ucieczka na srebrny glob” Kuby Mikurdy prezentuje największą tajemnicę i niespełnione marzenie polskiego kina. Poznajemy także prywatne kulisy powstawania filmu - Żuławski był wówczas świeżo po rozstaniu z pierwszą żoną Małgorzatą Braunek i praca nad ambitnym dziełem stanowiła dla niego rodzaj terapii.

Przed seansem odbędzie się spotkanie z Kubą Mikurdą oraz Jerzym Trelą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto