LKS Niedźwiedź zdobył Puchar Polski na szczeblu rejonu Kraków. W finale pokonał Orła Piaski Wielkie ZDJĘCIA

Tomasz Bochenek
Tak piłkarze i kibice LKS Niedźwiedź cieszyli się ze zdobycia Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków Tomasz Kawa
LKS Niedźwiedź zwyciężył Orła Piaski Wielkie w finale Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków, i tym samym wywalczył awans do fazy wojewódzkiej. Emocji w starciu drużyn z "okręgówki" nie brakowało, a najwięcej było ich na sam koniec, no bo walka o trofeum rozegrała się w rzutach karnych. ZDJĘCIA >>>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Lepiej zaczęli mecz goście: po faulu na Dominiku Tomaszewskim stanęli przed szansą w postaci rzutu karnego, no i Maciej Śliski w 17 minucie go wykorzystał. Dużo gorzej Orzeł zakończył I połowę, a właściwie to świetnie ją zakończył Krystian Nowak, który z 25 metrów strzelił w "okienko" na 1:1.

Druga połowa goli nie przyniosła, ale stawka meczu swoje zrobiła w ostatnich minutach, kiedy na boisku zrobiło się nerwowo, posypały się kartki, składy zrobiły się 10-osobowe.

W serii "jedenastek" na MVP meczu wyrósł Michał Kozub, czyli bramkarz Niedźwiedzia. Obronił dwa strzały piłkarzy Orła, a że w trzeciej i czwartej serii jego koledzy pokonywali bramkarza z Piasków Wielkich, piąta seria okazała się zbędna.

Rok 75-lecia klubu LKS Niedźwiedź zakończył więc mocnym akcentem. Wiosną wystąpi w 1/8 finału Pucharu Polski w Małopolsce.

LKS Niedźwiedź - Orzeł Piaski Wielkie 1:1 (1:1), w rzutach karnych 3:1

Bramki: 0:1 Śliski 17 karny, 1:1 K. Nowak 45.
Niedźwiedź: Kozub - Kromka, Jelonkiewicz, Wilk, Wójcik (46 Halada), Zagrodzki, Sokół, Gałkowski, Gorzkowski (77 Marek), K. Nowak, Wyjadłowski (37 Chłoń).
Orzeł: Papież - Czyż, Kret, Uwakwe, Tatarski - Tomaszewski (46 Michura), Kaczor, Kociołek (83 Bąk), Janusik (68 P. Ciesielski) - Wrona (62 Sulima), Śliski.
Żółte kartki: Wilk dwie, Wyjadłowski, Sokół, K. Nowak - Kret dwie, Śliski, Papież, Uwakwe. Czerwone kartki: Wilk (90+2) - Kret (90+2).

Rzuty karne: 1:0 K. Nowak, 1:1 Sulima, 1:1 Jelonkiewicz (obronił Papież), 1:1 Tatarski (w poprzeczkę), 2:1 Sokół, 2:1 P. Ciesielski (obronił Kozub), 3:1 Zagrodzki, 3:1 Śliski (obronił Kozub).