Litex na kolanach. Wisła wygrywa 3:1 [znajdź siebie na zdjęciu]

W meczu rewanżowym III rundy eliminacyjne Ligi Mistrzów Wisła ...
W meczu rewanżowym III rundy eliminacyjne Ligi Mistrzów Wisła ... Łukasz Żołądź
W meczu rewanżowym III rundy eliminacyjne Ligi Mistrzów Wisła ograła Litex 3:1. Gole zdobywali Melikson i Wilk. Zobacz zdjęcia z meczu.

Spór o hymn Cracovii. Czy kontrowersyjny wers zostanie zmieniony? [wideo]

Z wizyty w Krakowie Bułgarzy zapamiętają chyba tylko plecy Maora Meliksona, który co kilka minut ogrywał piłkarzy Penewa. W 42. minucie Izraelczyk rozklepał obronę mistrza Bułgarii z Patrykiem Małeckim, po czym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Były piłkarz Hapoelu po raz kolejny ośmieszył defensywę gości w 62. minucie. Rajd Meliksona przerwał Vinicius, który rzucił się pod nogi zawodnika Wisły. Melikson upadł, a sędzia wskazał na wapno. Izraelczyk znów nie zawiódł i stadion ponownie ekspolodował z radości. Nadzieję dał Liteksowi Bodurow, który w 69. minucie dopadł do piłki w zamieszaniu podbramkowym i pokonał Pareikę. Przysłowiową kropkę nad "i" postawił na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry rezerwowy Cezary Wilk. Po strzale Genkova Vinicius odbił futbolówkę, ale wobec dobitki reprezetanta Polski był już bezradny.

Wisła-Litex: Na trybunach Matthaus i Smuda

Mecz oglądali z trybun szkoleniowicy bułgarskiej i polskiej kadry - Lothar Matthaus oraz Franciszek Smuda. Pewnie tylko Smuda znów nie zauważył, że Maor Melikson przewyższał pozostałych piłkarzy o kilka klas. Zawodnikowi Wisły życzymy udanego debiutu w izraelskiej kadrze, do której otrzymał już powołanie.