Leszno. Do przerwy koszykarki miały problemy. Trener podniósł głos i było lepiej [ZDJĘCIA]

Andrzej Bartkowiak
Pompax Tęcza Leszno z kolejną, już szóstą wygraną w lidze. Leszczynianki pokonały w Trapezie Basket 25 Bydgoszcz 78:53 i pozostają liderkami II ligi. Do przerwy wesoło jednak nie było.

Na początku był chaos... Pompax Tęcza źle weszła w to spotkanie. Gospodynie grały szarpaną koszykówkę i w 6 minucie przegrywały z młodzieżą z Bydgoszczy (4:12). Stopniowo miejscowe niwelowały straty. Po ,,trójce" Plucińskiej po 10 minutach było już tylko (13:14).
W II kwarcie po trafieniu Arczewskiej Pompax Tęcza wreszcie wyszła na prowadzenie (34:33), ale za chwilę znów je straciła. Na koniec kwarty wynik znów mogła odwrócić Aleksandra Brambor, ale chybiła z rzutów osobistych.
- Po raz pierwszy w tym sezonie w szatni, w przerwie było głośno - mówił niezadowolony z przebiegu pierwszej części gry - Krzysztof Zajc, trener Pompax Tęczy Leszno.
Po przerwie obejrzeliśmy inny zespół gospodarzy. Wreszcie zagrał agresywniej. Po akcji 2+1 Arczewskiej miejscowe odzyskały prowadzenie (37:35). Potem wstrzeliła się Iga Walentowska. Po jej ,,trójkach" zrobiło się (53:41). Wynik po III kwartach, równo z syreną na (57:42) ustaliła Julia Matuszewska.
Młodzież znad Brdy już nie odpowiedziała w IV kwarcie. Leszczynianki złamały opór rywalek i wygrały pewnie (78:53).

Pompax Tęcza Leszno - Basket 25 Bydgoszcz 78:53 (13:14, 21:21, 23:7, 21:11)

Punkty dla Pompax Tęczy Leszno zdobywały: Walentowska 25, Arczewska 11, Plucińska 11, Hołtyn 8, Raczyńska 8, Skrzypczak 6, Targosz 4, Kuczyk 2, Matuszewska 2, Franckowiak 1, Brambor 0, Z.Kowalska 0.

Najwięcej dla Basket 25 Bydgoszcz: Zasada 20, Piwkowska 13, Sobiech 6.