LE: Wisła się męczy, ale wygrywa

Wisła Kraków wygrała pierwszy mecz w ramach eliminacji do Ligii Europejskiej z KFK Szawle 2:0. Autorami bramek byli bracia Brożkowie.

Pierwsze spotkanie drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej zawiodło przede wszystkim kibiców. Na boisku wiało nudą, a podbramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. - Nasza forma jest  zagadką. Sparingi przecież nie oddają tego wszystkiego, co może dziać się w meczu o punkty, czy w spotkaniu o awans do kolejnej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej - mówił przed meczem Paweł Brożek dla oficjalnego serwisu Wisły. Przez pierwszą połowę przewaga Wisły była wyraźna, jednak forma, jaką zaprezentowali piłkarze, pozostawia wiele do myślenia.

Wisła mogła objąć prowadzenie już w 11. minucie, gdyby sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował Patryk Małecki. W 30. minucie spotkania kolejną szansę zaprzepaścił Paweł Brożek, który przestrzelił, trafiając w boczną siatkę.

Z drugą odsłoną meczu miały przyjść wielkie nadzieje na poprawę widowiska. Niestety oprócz dalszej przewagi "Białej Gwiazdy" kibice nie zobaczyli poprawy. Na pierwszą bramkę trzeba było zaczekać do 78. minuty. Paweł Brożek wykorzystał podanie Rafał Boguskiego i pokonał bramkarza litewskiej drużyny. W międzyczasie świetną okazję zmarnował powracający do Wisły Maciej Żurawski, który nie trafił do bramki... z pięciu metrów. W 80. minucie spotkania Wisła podwyższyła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasa Jirsaka, Piotr Brożek głową skierował piłkę do siatki.

Końcówka spotkania to już konsekwentna gra wiślaków na dowiezienie wyniku do domu. Rewanż odbędzie się 22 lipca na stadionie Hutnika Kraków.

KFK Szawle - Wisła Kraków 0:2