Polecamy

#3 Jan Kaczkowski © Andrzej Muszynski
[4/10]

#3 Jan Kaczkowski

Zmarły w 2016 roku duchowny wciąż jest żywy w pamięci wielu osób, a jego największe dzieło, którym jest Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio wciąż działa.

Ksiądz Kaczkowski to przykład życia na pełnej petardzie (jak zatytułowano jedną z jego książek stworzonych z Piotrem Żyłką) i to pomimo przeciwności losu. Mało brakowało, a nie zostałby księdzem z powodu poważnej wady wzroku i lewostronnego niedowładu. Później zdiagnozowano u niego nowotwór nerki, który został wyleczony, ale glejak mózgu doprowadził go do śmierci.

W swoim krótkim życiu (zmarł, mając 38 lat) założył Puckie Hospicjum Domowe, a następnie koordynował prace budowy działającego o 2009 roku Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Dbał o edukację studentów medycyny i prawa z zakresu komunikacji i etyki, prowadząc warsztaty Areopag Etyczny. Prowadził też wykłady i warsztaty z tematyki hospicyjnej oraz bioetyki. Wydał kilka książek, a na YouTube można znaleźć także jego filmy.

Księża nie mają ostatnio łatwego życia. Wychodzące na jaw skandale z nimi w roli głównej, a także głośny film „Kler”, który ostro punktuje wady i przewinienia stanu duchownego sprawiły, że Kościół i jego przedstawiciele spotykają się ostatnio z wieloma krytycznymi słowami. Na podstawie tego można by wręcz odnieść wrażenie, że Kościół ma tylko jedną – złą – twarz, jednak to nieprawda. Czy wiesz, że dzięki polskim księżom jesteśmy Mistrzami Europy? Pamiętasz, jak zakonnice podbijały internet? Zobacz księży, jakich nie znasz!

Najnowsze wiadomości

reklama