Polecamy

#2 Małgorzata Chmielewska © fot. jerzy doroszkiewicz kurier poranny/gazeta wspolczesna/polska press
[3/10]

#2 Małgorzata Chmielewska

Siostra Chmielewska to człowiek-instytucja. Prowadzi Wspólnotę „Chleb Życia” i pracuje z osobami wykluczonymi społecznie: bezdomnymi, chorymi, samotnymi matkami. By przywrócić bezdomnych i chorych do społeczności, stworzyła dla nich miejsca pracy w powołanych specjalnie manufakturach.

Jest także rodziną zastępczą dla piątki dzieci. Wydała kilka książek, a za swoją pracę otrzymała m.in. Medal św. Jerzego, tytuł Kobiety Roku, honorową odznakę „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka” i Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Księża nie mają ostatnio łatwego życia. Wychodzące na jaw skandale z nimi w roli głównej, a także głośny film „Kler”, który ostro punktuje wady i przewinienia stanu duchownego sprawiły, że Kościół i jego przedstawiciele spotykają się ostatnio z wieloma krytycznymi słowami. Na podstawie tego można by wręcz odnieść wrażenie, że Kościół ma tylko jedną – złą – twarz, jednak to nieprawda. Czy wiesz, że dzięki polskim księżom jesteśmy Mistrzami Europy? Pamiętasz, jak zakonnice podbijały internet? Zobacz księży, jakich nie znasz!

Najnowsze wiadomości

reklama