Polecamy

#1 Adam Szustak OP
[2/10]

#1 Adam Szustak OPO tym dominikaninie słyszał chyba każdy, kto ma internet. 40-letni duszpasterz święcenia kapłańskie przyjął w 2004 roku, a dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dominikanów.
Dobrze znają go mieszkańcy Krakowa, gdzie prowadził „Beczkę” - akademickie duszpasterstwo. Z jego inicjatywy powstała Fundacja Malak.

W 2014 roku założył na YouTube kanał Langusta na Palmie, który przysporzył mu niemałą popularność (i dał m.in. nagrodę publiczności Grand Video Awards). Jego konto na Patronite jest najpopularniejsze na całej platformie.Wydał kilkanaście książek i audiobooków, prowadzi rekolekcje wyjazdowe na całym świecie, a niedawno zapowiedział, że stworzy katolicki Netflix. Z początkiem października ogłosił, że wybierze się w pieszą pielgrzymkę pokutną z Łodzi do Jerozolimy, by zadośćuczynić za grzechy popełnione przez wspólnotę Kościoła.

Księża nie mają ostatnio łatwego życia. Wychodzące na jaw skandale z nimi w roli głównej, a także głośny film „Kler”, który ostro punktuje wady i przewinienia stanu duchownego sprawiły, że Kościół i jego przedstawiciele spotykają się ostatnio z wieloma krytycznymi słowami. Na podstawie tego można by wręcz odnieść wrażenie, że Kościół ma tylko jedną – złą – twarz, jednak to nieprawda. Czy wiesz, że dzięki polskim księżom jesteśmy Mistrzami Europy? Pamiętasz, jak zakonnice podbijały internet? Zobacz księży, jakich nie znasz!

Najnowsze wiadomości

reklama