Krzywicki wraca i zapewnia zwycięstwo. Cracovia - Piast 2:1

Cracovia zrehabilitowała się za ostatnią porażkę w sparingu z ...
Cracovia zrehabilitowała się za ostatnią porażkę w sparingu z ... Łukasz Żołądź
Cracovia zrehabilitowała się za ostatnią porażkę w sparingu z Ruchem Radzionków. Tym razem "Pasy" wygrały z Piastem Gliwice 2:1.

Nunez nowym zawodnikiem Wisły, Diaz blisko powrotu

Od samego początku to Cracovia była stroną przeważającą. W 9 minucie Boljević zagrał do Dudzica, a ten wycofał piłkę na jedenasty metr. Dopadł do niej Kędziora, ale uderzył fatalnie, marnując doskonałą okazję. Kilka minut później z rzutu wolnego ładnie uderzył Kosanović, jednak drużynę Piasta uratował dobrze interweniujący Trela. Bramkarz gości uratował swój zespół także w 23 minucie, kiedy to Saidi Ntibazonkiza przeprowadził indywidualną akcję, zakończoną uderzeniem. Golkiper gości sparował piłkę, która ostatecznie zatrzymała się na poprzeczce. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadzenie objął Piast. Zganiacz zagrał do Vrany, który strzałem głową pokonał Gąsińskiego. Do przerwy Cracovia przegrywała więc 0:1.

W 67 minucie na placu gry w miejsce Ntibazonkizy pojawił się Rupa, który kilkadziesiąt sekund później doprowadził do wyrównania. Rezerwowy Cracovii pomknął lewym skrzydłem, by później złamać akcję do środka i huknąć prawą nogą tuż przy słupku. W ostatnim kwadransie obie ekipy starały się zdobyć zwycięskiego gola. Udało się to "Pasom" dopiero w 90 minucie meczu. Dudzic zagrał w uliczkę do Krzywickiego. Ten nie zmarnował sytuacji sam na sam i pewnym strzałem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Co ciekawe, trener Szatałow kilka dni temu dał Krzywickiemu wolną rękę w szukaniu nowego klubu, do którego młody napastnik miał zostać wypożyczony. Zawodnik był na testach w Wołyniu Łuck, gdzie podziękowano mu... po jednym dniu. Cała sytuacja jest więc nieco absurdalna. Jednego Krzywickiemu nie można jednak odmówić. Szybszego i skuteczniejszego powrotu do Cracovii nie miał chyba żaden piłkarz w całej jej bogatej historii.

CRACOVIA - PIAST GLIWICE 2:1 (0:1)

0:1 - Vrana 40.
1:1 - Rupa 68.
2:1 - Krzywicki 90.

Cracovia: Gąsiński - Nykiel, Kosanović, Biernat (46. Trivunović), Suart (63. Puzigaća) - Ntibazonkiza (67. Rupa), Bartczak (65. Szeliga), Boljević (77. Żołądź), Dudzic - Kędziora (58. Krzywicki), Krieger.

Piast: Trela (46. Gostomski) - Bela, Urbański, Buryan, B. Sopel (76. Nalepa), Bzdęga (46. Maciejak), Pietroń (46. Łuszcz), Matras (75. Murawski), Vrana, Zganiacz (46. Pokotulik), Cickan (46. D. Sopel).

Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Małopolski ZPN).
Widzów: ok. 850.